Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
24.02.2006 19:33

Dolnośląskie: Zatrzymano nietrzeźwego dyspozytora ruchu PKP

(dochodzi wypowiedź rzecznika dolnośląskiej PKP o zwolnieniu z pracy dyżurnego)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi wypowiedź rzecznika dolnośląskiej PKP o zwolnieniu z pracy dyżurnego)

24.2.Wrocław(PAP) - Nietrzeźwego dyspozytora ruchu PKP zatrzymała policja z Dzierżoniowa (Dolnośląskie). Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformował PAP w piątek Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, o nietrzeźwym dyspozytorze policja dowiedziała się telefonicznie od anonimowej osoby.

"Teraz mężczyzna odpowie za to, że będąc w stanie nietrzeźwym, wykonywał obowiązki dyspozytora PKP związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w komunikacji pojazdów szynowych na szlaku kolejowym" - powiedział Petrykowski. Dodał, że za tego typu czyn grozi do 5 lat więzienia.

Jak powiedział PAP w piątek rzecznik prasowy dolnośląskiej PKP Mirosław Siemieniec, mężczyzna zostanie zwolniony dyscyplinarnie za picie alkoholu w pracy. Dodał, że dyżurny pilnował odcinka linii jednotorowej na mało uczęszczanej trasie, dlatego mimo, że był pijany, nie stwarzało to zagrożenia dla ruchu na kolei. "Swoją nieodpowiedzialnością mógł jedynie doprowadzić do opóźnienia pociągów, a raczej autobusu szynowego, który kursuje na tej trasie" - mówił rzecznik.

Tego samego dnia policja, ale z Obornik Śląskich zatrzymała pijanego kierowcę ciężarówki, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna prowadził samochód ciężarowy w taki sposób, że wzbudził zainteresowanie policji, która zatrzymała kierowcę i przebadała alkomatem. Przebadany został również pasażer, który był równie pijany jak kierowca.

"Kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia" - powiedział PAP Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. (PAP)

umw/ dsr/

Tagi: pkp, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz