Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Zawalił się pustostan, jedna osoba zginęła pod gruzami

0
Podziel się:

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku zawalenia się we wtorek
budynku po byłej słodowni w Chojnowie (Dolnośląskie). Do katastrofy doszło, ponieważ mężczyźni
wycinali elementy metalowe ze stropu budynku.

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku zawalenia się we wtorek budynku po byłej słodowni w Chojnowie (Dolnośląskie). Do katastrofy doszło, ponieważ mężczyźni wycinali elementy metalowe ze stropu budynku.

Dwie godziny po zawalaniu budynku po starej słodowni strażacy dotarli do trzeciego poszkodowanego. Jak poinformował PAP Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji, 47-letni mężczyzna poniósł śmierć na skutek tej katastrofy.

Jak powiedział PAP burmistrz Chojnowa Jan Serkies budynek jest własnością prywatną, ale samorząd zabezpieczył ten obiekt z publicznych pieniędzy.

"Na wniosek powiatowego inspektora budowlanego zamurowano wszystkie wejścia na parterze, by nikt nie wchodził do środka. Ci mężczyźni zajmowali się zbieraniem złomu i w momencie katastrofy byli na samej górze budynku, gdzie wycinali metalowe fragmenty stropu" - dodał Serkis.

Dwie ranne ofiary w tej katastrofie zabrało lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitali we Wrocławiu i Legnicy, ale w momencie zawalenia w budynku przebywały tam też inne osoby.

"To jest zorganizowana grupa, mają agregaty prądotwórcze i specjalistyczny sprzęt do cięcia metalu" - powiedział burmistrz.

Jak poinformował PAP dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, do zawalenia się pustostanu przy ul. Fabrycznej w Chojnowie doszło po godz. 10.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Legnicy Zdzisław Filipowicz powiedział PAP, że dopiero w środę zdecyduje, jak zostanie zakwalifikowane całe zdarzenie.

Będzie to miało wpływ na postępowanie organów ścigania, które mogą podjąć śledztwo w sprawie spowodowania katastrofy budowlanej lub stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia.

Jak powiedział PAP Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji, wstępne dochodzenie w tej sprawie trwa.(PAP)

ros/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)