Notowania

solidarność
15.05.2013 14:36

Dopłaty do wynagrodzeń uratują rynek pracy?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli rządu, Rada Ministrów miała się zająć projektem już w tym tygodniu, na wtorkowym posiedzeniu. Tak się jednak nie stało.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matloch/Reporter)
Władysław Kosiniak-Kamysz

*Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz ma nadzieję, że Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy antykryzysowej podczas najbliższych obrad. *

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli rządu, Rada Ministrów miała się zająć projektem już w tym tygodniu, na wtorkowym posiedzeniu. Tak się jednak nie stało. _ We wtorek nie było mnie na Radzie Ministrów, ponieważ cały dzień spędziłem w Sejmie, prezentując ustawę o wydłużeniu urlopów rodzicielskich. Nie mogłem więc prezentować na Radzie Ministrów ustawy o ochronie miejsc pracy _ - powiedział w środę dziennikarzom Kosiniak-Kamysz.

_ Jesteśmy już po negocjacjach, jesteśmy po dyskusjach na Komitecie Stałym Rady Ministrów, więc pozostał tylko etap Rady Ministrów i mam nadzieję, na szybkie skierowanie do Sejmu _ - dodał.

Celem ustawy ma być wsparcie zatrudnienia poprzez bezpośrednią pomoc finansową na dopłaty do wynagrodzeń osób zagrożonych zwolnieniem. Ponadto ustawa ma określić zasady dofinansowania z Funduszu Pracy kosztów szkolenia pracowników. Jak deklaruje ministerstwo pracy, projekt zawiera także rozwiązania, które sprawdziły się w tzw. pierwszej ustawie antykryzysowej z 2009 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd obniży nasze pensje? To możliwe Poseł PiS mówił w radiowej Jedynce, że do tego doprowadzi zapowiadane uelastycznienie czasu pracy.
Piotr Duda: To jeszcze nie koniec - _ Dziś jest wielki dzień dla ruchu związkowego, bo po raz pierwszy od 30 lat na Śląsku odbywa się strajk generalny mówił lider Solidarności Piotr Duda. _
Rząd podniesie płacę minimalną? Zobacz o ile Zdaniem Jacka Męciny, osiągnięcie na koniec roku stopy bezrobocia na poziomie 13,8 proc., będzie trudne bez interwencji na rynku pracy.
Tagi: solidarność, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz