Notowania

produkcja
02.11.2010 18:09

Dotacje dla barów mlecznych nie obejmą surowców do produkcji lodów

W 2011 r. bary mleczne dostaną, tak jak w tym roku, z budżetu państwa 21 mln zł dotacji. Dofinansowanie nie obejmie surowców do produkcji lodów - wynika z projektu rozporządzenia MF w sprawie dotacji do posiłków sprzedawanych w barach mlecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W 2011 r. bary mleczne dostaną, tak jak w tym roku, z budżetu państwa 21 mln zł dotacji. Dofinansowanie nie obejmie surowców do produkcji lodów - wynika z projektu rozporządzenia MF w sprawie dotacji do posiłków sprzedawanych w barach mlecznych. *

Ministerstwo finansów w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia informuje, że ustawa budżetowa na dany rok zapewnia środki na dotację przedmiotową do posiłków sprzedawanych w barach mlecznych. Zgodnie z projektem budżetu na 2011 r., kwota przeznaczona na ten cel będzie taka sama jak w tym roku i wyniesie 21 mln zł.

"Niniejszy projekt (rozporządzenia - PAP) nie wprowadza istotnych zmian w stosunku do dotychczas obowiązującego stanu prawnego. Mając na uwadze cel dotacji odstąpiono od dotowania surowców zużytych do produkcji lodów" - wyjaśnia MF w uzasadnieniu do projektu rozporządzania.

Resort finansów tłumaczy, że dofinansowanie posiłków w barach mlecznych jest skierowane do ludzi o niewielkich zasobach finansowych, których należy objąć socjalną ochroną. Ma im zapewnić dostęp do tanich, ciepłych posiłków. "Dotacja dotyczy wyłącznie posiłków mleczno-nabiałowo-jarskich, które zapewnią konsumentowi właściwe i niezbędne do życia wartości pokarmowe" - informuje MF.

Według resortu, podstawowy cel dotowania posiłków sprzedawanych w barach mlecznych, to pomoc państwa w trudnych sytuacjach życiowych, zmierzająca do bezpośredniego zaspokojenia ważnych potrzeb społecznych. Zdaniem resortu finansów do potrzeb takich zalicza się m.in. odpowiednie wyżywienie. (PAP)

mmu/ mki/

Tagi: produkcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz