Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ech
24.02.2007 20:34

Dowódca Wielonarodowych Sił w Iraku odwiedził polskich żołnierzy w bazie Echo

Dowódca Wielonarodowych Sił w Iraku generał David Petraeus spotkał się z polskimi żołnierzami z Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe w bazie Echo w Diwaniji - poinformował w sobotę wieczorem PAP szef Wydziału Prasowo-Informacyjnego Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe ppłk Marek Zieliński.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dowódca Wielonarodowych Sił w Iraku generał David Petraeus spotkał się z polskimi żołnierzami z Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe w bazie Echo w Diwaniji - poinformował w sobotę wieczorem PAP szef Wydziału Prasowo-Informacyjnego Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe ppłk Marek Zieliński. *

Gen. Petraeus - jak wynika z komunikatu - zapoznał się z aktualną sytuacją w rejonie, za który odpowiada dowodzona przez Polaków dywizja. Spotkał się także z dowódcami kontyngentów państw wchodzących w skład dywizji. Podziękował żołnierzom za ich służbę. "Dziękuję wam za to co robicie dla Iraku, wiem, że jesteście bardzo dobrzy w działaniu" - powiedział amerykański dowódca.

W bazie generał spotkał się również z żołnierzami amerykańskiej Żandarmerii Wojskowej. Odwiedził też koszary żołnierzy 8. Dywizji Armii Irackiej, gdzie rozmawiał z żołnierzami i ich dowódcą gen. dyw. Ali Othomanem Ferhood'em. Generał wręczył żołnierzom dywizji pamiątkową monetę. (PAP)

mskr/ mag/

Tagi: ech, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz