Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drożeje benzyna i olej napędowy z PKN Orlen

0
Podziel się

PKN Orlen podnosi od piątku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o
37 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 40 zł, a oleju napędowego o 46 zł na tysiąc litrów -
podał płocki koncern.

bEiQlLCJ

PKN Orlen podnosi od piątku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 37 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 40 zł, a oleju napędowego o 46 zł na tysiąc litrów - podał płocki koncern.

O korekcie cen detalicznych paliw zdecydują ostatecznie właściciele stacji - w przypadku benzyny bezołowiowej Super Plus 98 może to być wzrost o 4 gr, a w przypadku oleju napędowego o 5 gr na litrze.

Od piątku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 337 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 479 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 3 tys. 314 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Miejski Super - 3 tys. 134 zł za tysiąc litrów.

bEiQlLCL

W tym roku jest to szósta podwyżka cen benzyny i piąta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam osiem, a olej napędowy jedenaście razy.

Jak podał PKN Orlen, cena hurtowa paliwa odnawialnego Bioester RME wzrasta o 46 zł i wynosi 2 tys. 714 zł za tysiąc litrów. (PAP)

mb/ je/

bEiQlLDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)