Notowania

polsce
14.05.2009 18:43

Drugi przypadek grypy A: H1N1 w Polsce

W Polsce wykryto drugi przypadek grypy wywoływanej wirusem A/H1N1 - poinformował w czwartek PAP rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Zaznaczył, że chory zażyczył sobie zastrzeżenia wszelkich informacji na jego temat.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Polsce wykryto drugi przypadek grypy wywoływanej wirusem A/H1N1 - poinformował w czwartek PAP rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Zaznaczył, że chory zażyczył sobie zastrzeżenia wszelkich informacji na jego temat. *

Według Sanepidu, mężczyzna przyleciał we wtorek do Wrocławia z Nowego Jorku. W Polsce miał kontakt z sześcioma osobami: trzema z rodziny, kolegą i dwoma pracownikami służby zdrowia. Prawdopodobnie wszyscy pasażerowie lotu zostaną objęci nadzorem sanitarnym.

W Polsce dotychczas było prawie sto przypadków podejrzenia grypy A/H1N1. Tylko w jednym przypadku potwierdzono obecność tego wirusa. 58-letnią kobietę, która przebywała na oddziale zakaźnym szpitala w Mielcu (Podkarpackie) wyzdrowiała i w poniedziałek opuściła szpital.(PAP)

pro/ zak/ wkr/ jra/

Tagi: polsce, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz