Notowania

drugi
03.12.2010 17:51

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Karkonoszach

Drugi stopień (w 5-stopniowej skali) zagrożenia lawinowego obowiązuje od piątku w Karkonoszach, gdzie czynne pozostają jedynie otyczkowane szlaki zimowe. Ale i tam można - jak ostrzega GOPR - wpaść w półtorametrową zaspę śniegu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Drugi stopień (w 5-stopniowej skali) zagrożenia lawinowego obowiązuje od piątku w Karkonoszach, gdzie czynne pozostają jedynie otyczkowane szlaki zimowe. Ale i tam można - jak ostrzega GOPR - wpaść w półtorametrową zaspę śniegu. *

Jak poinformował PAP w piątek Łukasz Ejsymont z Karkonoskiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze (Dolnośląskie), w górach jest dość niebezpiecznie z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru. Wiele miejsc jest bardzo oblodzonych.

"Na szczycie Śnieżki warstwa śniegu wynosi ok. 27 cm, w górskich miejscowościach jest go znacznie więcej - ponad 40 cm" - powiedział ratownik. Zaspy miejscami sięgają półtora metra - dodał.

Dlatego też GOPR-owcy odradzają piesze wędrówki bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu. Zachęcają do odwiedzania tylko szlaków zimowych, które są odpowiednio przygotowane i otyczkowane. Pozostałe szlaki w Karkonoszach zostały zamknięte. (PAP)

umw/ bno/

Tagi: drugi, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz