Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dubaj: Materiały wybuchowe leciały w 2 samolotach pasażerskich

0
Podziel się

Dauha,Sana (AP,AFP/PAP) - Znaleziona w Dubaju w samolocie do USA paczka zawierająca
materiały wybuchowe leciała dwoma różnymi maszynami pasażerskimi - powiedział w niedzielę rzecznik
linii Qatar Airways.

bEgdsfVh

Dauha,Sana (AP,AFP/PAP) - Znaleziona w Dubaju w samolocie do USA paczka zawierająca materiały wybuchowe leciała dwoma różnymi maszynami pasażerskimi - powiedział w niedzielę rzecznik linii Qatar Airways.

Przesyłka dotarła do Dubaju w Emiratach Arabskich z Ad-Dauhy w Katarze, dokąd przewieziono ją innym samolotem ze stolicy Jemenu Sany - oznajmił rzecznik, który nie podał swojego nazwiska.

Amerykańska sekretarz bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano i policja w Dubaju podała w sobotę, że znalezione w Dubaju i w Wielkiej Brytanii przesyłki z materiałami wybuchowymi mają cechy charakterystyczne dla Al-Kaidy.

bEgdsfVj

W Sanie zatrzymano w sobotę kobietę, którą podejrzewa się o wysłanie pakunków. Przedstawiciel sił bezpieczeństwa powiedział, że udało się ją zidentyfikować dzięki numerowi telefonu na przechwyconych paczkach.

W niedzielę w Sanie ponad 500 studentów wzięło udział w demonstracji, domagając się uwolnienia swojej zatrzymanej koleżanki, 22-letniej studentki 5. roku inżynierii Hanane.

"Hanane nie jest powiązana z żadna organizacją i nie prowadziła działalności politycznej, nie jest też szczególnie religijna. To pilna studentka" - oznajmił jeden z jej kolegów.

Jemeńska organizacja obrony praw człowieka Hood zakwestionowała w niedzielę winę zatrzymanej. Według przedstawiciela organizacji Abdela Rahmana Barmana "w tej sprawie jest więcej niż jeden znak zapytania".

bEgdsfVp

"Świetnie wiemy, że Al-Kaida nigdy nie pozostawia żadnych śladów, jest więc niemożliwe, by ta młoda dziewczyna poszła do biur dwóch firm pozostawiając swój numer telefonu na paczkach" - argumentował.

Materiały wybuchowe przygotowane do zdetonowania znaleziono w piątek w lecących z Jemenu do USA samolotach podczas ich międzylądowania w Wielkiej Brytanii i w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Samoloty transportowe należały do firm UPS i FedEx. Paczki były wysłane z Jemenu do synagog w USA. (PAP)

mw/

7606500 7606316 7605506

bEgdsfVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)