Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duda zastąpił Hofmana na stanowisku rzecznika PiS

0
Podziel się:

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak odpowiedział, że przed partią olbrzymie obowiązki.

Duda zastąpił Hofmana na stanowisku rzecznika PiS
(PAP/Leszek Szymański)
bEKCLYZh

Poseł Andrzej Duda został nowym rzecznikiem PiS w miejsce Adama Hofmana, jego zastępcą został poseł Marcin Mastalerek, a koordynatorem zespołu tymczasowo wykonującego funkcję rzecznika - Maciej Łopiński - zdecydował Komitet Polityczny PiS.

[Aktualizacja 18:50]

Mastalerek poinformował, że komitet zdecydował o zawieszeniu konińskiego zarządu PiS, którym dotychczas kierował Hofman. Wyznaczono pełnomocnika, którym został poseł Maciej Małecki.

- _ W skład zespołu, który będzie teraz wykonywał tymczasowo funkcję rzecznika prasowego PiS i klubu parlamentarnego, oprócz pana posła Marcina Mastalerka i mnie wchodzi także pan minister Maciej Łopiński, który będzie koordynował działania i sprawował swoisty patronat nad zespołem jako nie tylko doświadczony polityk, ale także doświadczony dziennikarz _ - powiedział Duda dziennikarzom po posiedzeniu komitetu.

bEKCLYZj

Łopiński będzie osobą odpowiedzialną za koordynację wystąpień medialnych parlamentarzystów.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/240/157936.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/kaczynski;o;hofmanie;powinien;byl;wiedziec,130,0,1428354.html) *Kaczyński o Hofmanie: Powinien był wiedzieć * _ Słowo "honor" powinno być w polskiej polityce przypominane jak najczęściej. _

Jak dodał Duda, zespół ma działać do czasu wyjaśnienia sprawy Adama Hofmana, który _ zaraz po wyjaśnieniu tej sprawy, wróci na dotychczas zajmowaną funkcję _. _ - Mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej, Adam bardzo dobrze wykonywał te swoje obowiązki i Komitet Polityczny liczy na to, że właściwe organy państwa, które jego sprawą się zajmują, zrobią to uczciwie, szybko i będzie mógł wrócić do dotychczasowych obowiązków _ - deklarował Duda.

Dziennikarze pytali, dlaczego trzy osoby mają zastąpić Adama Hofmana. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak odpowiedział, że przed partią _ olbrzymie obowiązki _. Jak wyjaśnił, w przyszłym roku odbędą się wybory do PE, samorządowe. - _ Zakładamy, że Adam Hofman wróci szybciej, ale zespół, myślę, że będzie dalej pracował _ - dodał Błaszczak.

bEKCLYZp

Duda dopowiedział, że on i jego rodzina mieszkają w Krakowie, a Mastalerek w Warszawie, więc podzielenie się funkcją rzecznika ma też takie uzasadnienie.

_ - Powstał triumwirat, który ma działać do czasu oczyszczenia z zarzutów Adama Hofmana. Duda jest sprawny medialnie, ale nie zawsze jest w Warszawie, mógłby nie zapanować nad wszystkim, stąd pomysł powołania dynamicznego wicerzecznika, a także osoby od spraw technicznych _ - tłumaczył wcześniej plany PiS polityk z kierownictwa tej partii.

Duda jest posłem z okręgu krakowskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości i podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Mastalerek to szef łódzkich struktur PiS i szef partyjnej młodzieżówki. Od soboty zasiada w Komitecie Politycznym.

bEKCLYZq

Łopiński został wybrany do Sejmu z okręgu gdańskiego. Stał na czele gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wcześniej odpowiadał za politykę medialną w Kancelarii Prezydenta. Prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślił w poniedziałek, że wyznaczenie rzecznika będzie tymczasowe. Wyraził wiarę, że Hofman powróci na to stanowisko.

Hofman poinformował w piątek, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego. Prezes PiS powiedział wtedy, że Hofman nie będzie rzecznikiem PiS i szefem okręgu konińskiego.

Decyzje te miały związek z zawiadomieniem przez CBA prokuratury o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych Hofmana. Rzecznik Biura Jacek Dobrzyński nie chciał podawać szczegółów sprawy, ponieważ trafiła już do prokuratury. Według mediów podczas kontroli oświadczeń majątkowych posła PiS agenci CBA znaleźli wpływające na konto Hofmana kwoty niezgłoszone urzędowi skarbowemu. Według RMF FM może chodzić o transakcje na kwotę ok. 100 tys. zł.

Sam Hofman na briefingu w Sejmie wyjaśniał, że chodzi o niezapłacenie podatku od pożyczki. _ Sprawa będzie się jeszcze toczyć i łatwo by można zrobić z tego sposób na odwrócenie uwagi od tej wielkiej, łapówkarskiej, korupcyjnej afery _ - powiedział Hofman, nawiązując do doniesień ws. korupcji m.in. w b. MSWiA i MSZ.

bEKCLYZr
Czytaj więcej w Money.pl
Kto zastąpi Adama Hofmana w PiS? Są typy - _ Chciałbym podkreślić, że wyznaczenie rzecznika będzie miało charakter tymczasowy _ - podkreśla Jarosław Kaczyński.
Hofman: minister rolnictwa kłamie Rzecznik PiS podkreśla, że według departamentu analiz Parlamentu Europejskiego, polskie rolnictwo otrzyma zamiast 32 - 28 mld euro w kolejnej 7-letniej perspektywie budżetowej Unii. Minister podawał inne liczby.
Kongres PiS bez Kaczyńskiego? Prezes... Z powodu infekcji prezes PiS nie uczestniczył w dzisiejszej inauguracji kongresu w Katowicach.
bEKCLYZK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)