Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
24.06.2006 12:58

Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, będzie ponownie kandydatem na ten urząd

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, ogłosił w sobotę podczas konferencji prasowej, że wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych jako kandydat niezależny na prezydenta miasta. Dutkiewicz nie wykluczył, że utworzy komitet wyborczy wraz z politykami PO i PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, ogłosił w sobotę podczas konferencji prasowej, że wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych jako kandydat niezależny na prezydenta miasta. Dutkiewicz nie wykluczył, że utworzy komitet wyborczy wraz z politykami PO i PiS. *

W konferencji wzięła udział żona Anna i...kot Popis, którego Dutkiewicz dostał kilka lat temu od Jana Nowaka Jeziorańskiego i który miał być symbolem przyszłej koalicji.

Dutkiewicz wyjaśnił, że co prawda liczy bardzo na poparcie zarówno PO jak i PiS, to jednak nie będzie "nachalnie" zabiegać ani o poparcie, ani też o wspólny start obu ugrupowań z jednej listy. "Jeśli te ugrupowania chcą wygrać nadchodzące wybory, to wystartują z jednej listy" - mówił Dutkiewicz. Przyznał jednak, że liczy się i z takim scenariuszem, iż zostaną utworzone trzy komitety: PiS, PO i Rafała Dutkiewicza.

PAP nie udało się skontaktować z przedstawicielami PO i PiSu w regionie, aby zapytać, czy poprą Dutkiewicza w nadchodzących wyborach.

Prezydent zaznaczył, że jego sytuacja wciągu 4 lat bardzo się zmieniła. Cztery lata temu Dutkiewicz też startował jako kandydat niezależny ale był popierane przez Po- PiS. "Teraz mam za sobą pewien dorobek, który w dużej mierze jest akceptowany przez Wrocławian. Mam nadzieję, że w nadchodzących wyborach mieszkańcy zagłosują na mnie i tym samym pokażą, iż akceptują moją wizję miasta" - mówił.

"Długo się wahałem czy startować w nadchodzących wyborach ale po rozmowach z żoną podjęliśmy wspólną decyzję, że wystartuję" - mówił Dutkiewicz. Dodał, że na decyzję tę nie miała wpływu polityka i żadne rozmowy z ugrupowaniami politycznymi, bowiem takich rozmów nie prowadził.

"Zdecydowałem się kandydować, bo przede wszystkim jest kilka projektów, które moim zdaniem wymagają dokończenia i powodowała mną odpowiedzialność za to co zacząłem" - mówił prezydent. Dutkiewicz wymienił dwa projekty, które chciałby dokończyć: przygotowanie Wrocławia do EXPO 2012 oraz utworzenia Europejskiego Instytutu Technologicznego.

Rafał Dutkiewicz ur. w 1959 k. Ostrowa Wlkp. od 10 listopada 2002 r. jest prezydentem miasta Wrocławia. Na studia dostał się w 1977 r. na elitarny wówczas wydział podstawowych problemów techniki Politechniki Wrocławskiej. Studiował tam matematykę. W wieku 26 lat uzyskał tytuł doktora na wydziale filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Nie jest członkiem żadnej partii. (PAP)

umw/ la/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz