Notowania

pakistan
13.11.2009 08:16

Dwa zamachy w północno-zachodnim Pakistanie

W sumie w atakach zginęło co najmniej trzech policjantów i 7 cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej trzech policjantów zginęło w wybuchu bomby na posterunku policji w Bannu, w północno-zachodnim Pakistanie; to drugi dzisiaj zamach w tej części kraju - poinformowała policja. *

_ - Wygląda na to, że mamy do czynienia z zamachem samobójczym. Trzech policjantów zginęło, pięciu jest rannych _ - powiedział agencji AFP Hamid Khan, oficer policji z Bannu, które jest miastem garnizonowym, położonym blisko plemiennych okolic, gdzie armia ściera się z talibami.

To czwarty zamach w tej okolicy w ciągu ostatnich sześciu dni.

Wcześniej w piątek bomba zniszczyła w Peszawarze budynek agencji bezpieczeństwa; zginęło tam 7 osób, a 35 zostało rannych.

W ciągu ostatnich dwóch lat w Pakistanie na skutek zamachów, organizowanych najczęściej przez talibskich zamachowców - samobójców zginęło ok. 2,5 tys. osób - przypomina agencja AFP.

W ostatnich tygodniach zamachowcy w Pakistanie dokonali kilkudziesięciu ataków, zabijając w sumie ponad 300 ludzi. Ich celem najczęściej są służby bezpieczeństwa, które na pograniczu pakistańsko-afgańskim walczą z talibami i bojownikami Al-Kaidy.

* [ **Pakistan**: Wojsko zdobyło dwie twierdze talibów ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;wojsko;zdobylo;dwie;twierdze;talibow,156,0,555164.html )
* [ ONZ wstrzymuje programy w Pakistanie ]( http://news.money.pl/artykul/onz;wstrzymuje;programy;w;pakistanie,142,0,553102.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz