Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dwaj nastoletni bracia kradli w Łodzi rasowe psy

0
Podziel się

Policjanci z Poddębic (Łódzkie) odzyskali kilkanaście rasowych psów, które w
ostatnim czasie skradziono w Łodzi. Sprawcami kradzieży okazali się dwaj bracia w wieku 11 i 14
lat; ich rodzice prawdopodobnie prowadzili nielegalną hodowlę. Kilka psów wróciło już do
właścicieli.

bEhhOZQl

Policjanci z Poddębic (Łódzkie) odzyskali kilkanaście rasowych psów, które w ostatnim czasie skradziono w Łodzi. Sprawcami kradzieży okazali się dwaj bracia w wieku 11 i 14 lat; ich rodzice prawdopodobnie prowadzili nielegalną hodowlę. Kilka psów wróciło już do właścicieli.

Policjanci wpadli na ślad złodziei, gdy przed hipermarketem na osiedlu Teofilów zatrzymano dwóch chłopców; rozpoznano ich jako sprawców kradzieży yorka sprzed jednej z aptek.

Okazało się, że chłopcy w wieku 11 i 14 lat są mieszkańcami powiatu poddębickiego. Miejscowi policjanci przeszukali posesję ich rodziców.

bEhhOZQn

"Na podwórku biegało ponad 30 psów różnych ras, a właściciele nie potrafili jednoznacznie wyjaśnić, skąd pochodzą czworonogi. Wśród psów były m.in. yorki, golden-retrievery, pinczerki i ratlerki" - poinformował w czwartek PAP Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Młodszy chłopiec nie przyznał się do kradzieży. Jego starszy brat powiedział, że ukradł dwa psy. O jego losie zadecyduje sąd rodzinny. Z kolei matka chłopców zapewniała, że psy kupował jej mąż na łódzkich targowiskach i giełdach. Miał on prowadzić nieformalną hodowlę, a urodzone szczeniaki miały trafiać do sprzedaży. Niewykluczone, że rodzice chłopców usłyszą zarzuty w tej sprawie.

Odzyskane psy trafiły do hotelu dla zwierząt w Łodzi. Policjanci ustali dotąd pięciu właścicieli psów, którzy odzyskali już swoje zwierzaki. Trwa poszukiwanie innych właścicieli.(PAP)

szu/ abr/ mow/

bEhhOZQO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)