Notowania

chiny
07.10.2011 17:05

Dwaj Tybetańczycy podpalili się w Chinach

Młodzi mężczyźni zrobili to w proteście przeciwko łamaniu wolności religijnej - poinformowała agencja Reuters, powołując się na tybetańską organizację emigracyjną Free Tibet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Philip Jägenstedt/CC/Flickr)

Młodzi mężczyźni zrobili to w proteście przeciwko łamaniu wolności religijnej - poinformowała agencja Reuters, powołując się na tybetańską organizację emigracyjną Free Tibet.

Tybetańczycy byli prawdopodobnie w przeszłości mnichami z buddyjskiego klasztoru Kirti w okręgu Aba w Syczuanie, gdzie często dochodzi do protestów przeciwko polityce rządu Chin. Według organizacji Free Tibet, 19-letni Choepel zmarł na miejscu, a stan 18-letniego Khayanga nie jest znany.

_ - Teraz widać, że jest wielu odważnych młodych Tybetańczyków, którzy są zdeterminowani, aby przyciągnąć uwagę świata do jednego z największych i najdłuższych kryzysów praw człowieka, bez względu na cenę, jaką przychodzi płacić _ - oświadczyła dyrektor organizacji Stephanie Bridgen.

_ - Międzynarodowa społeczność nie może dłużej milczeć w obliczu brutalnego represjonowania Tybetańczyków przez państwo chińskie _ - dodała Bridgen. Według Free Tibet, protesty były już siódmymi od marca. W tym tygodniu również w Abie podpalił się nastoletni mnich o imieniu Kalsang.

Jak podaje Reuters, lokalne chińskie biuro bezpieczeństwa zaprzeczyło doniesieniom o podpaleniu się młodych ludzi.

O Tybecie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t92509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podarta;fotografia;dalajlamy;protesty,31,0,924191.html) Podarta fotografia Dalajlamy. Protesty Około dwieście osób demonstrowało domagając się powrotu Dalajlamy do Tybetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chinczycy;namawiaja;obame;by;nie;spotykal;sie;z;dalajlama,194,0,873922.html) Mocarstwo prosi Obamę. Odwołaj spotkanie Chińskie władze z rosnącym niezadowoleniem obserwują wizytę dalajlamy w Waszyngtonie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/t100646.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/tybet;zamkniety;dla;turystow;do;kiedy,130,0,850050.html) Tybet zamknięty dla turystów. Do kiedy? Władze chińskie zamknęły Tybet dla turystów zagranicznych, już po raz drugi w roku 60. rocznicy "pokojowego wyzwolenia" tego regionu - poinformowały źródła turystyczne.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz