Notowania

budowa
02.11.2010 14:01

Dwunastu chętnych do budowy kampusu Uniwersytetu w Białymstoku

Dwanaście firm i konsorcjów z kraju i zagranicy złożyło swoje oferty w przetargu na budowę kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Głównym kryterium była cena, najniższą zaproponował Mostostal Warszawa SA - poinformowała uczelnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dwanaście firm i konsorcjów z kraju i zagranicy złożyło swoje oferty w przetargu na budowę kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Głównym kryterium była cena, najniższą zaproponował Mostostal Warszawa SA - poinformowała uczelnia.

Budowa kampusu jest największą inwestycją w historii uczelni. W jednym miejscu powstanie m.in. gmach Wydziału Fizyki i Instytutu Chemii, Uniwersyteckie Centrum Kultury, budynek Instytutu Biologii oraz Wydziału Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym.

Uczelnia uzyskała dofinansowanie unijne projektu z programu operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej" a także programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". W sumie w tym przetargu, to kwota ponad 188 mln zł brutto.

Otwarcie ofert miało miejsce we wtorek przed południem. Najtańsza oferta Mostostalu Warszawa SA, to 168,7 mln zł brutto. Najdroższa z zaproponowanych ofert, przekracza 221 mln zł brutto.

O tym, jak szybko zostanie wybrany wykonawca i podpisana z nim umowa, zdecyduje inwestor zastępczy, który organizuje przetarg. Musi on teraz sprawdzić wszystkie oferty pod względem formalnym. Jedynym kryterium wyboru oferty jest cena.

Jak powiedziała PAP Urszula Dąbrowska z biura promocji uniwersytetu, uczelni zależy na jak najszybszym rozpoczęciu, jeszcze w grudniu, pierwszych prac budowlanych.

Według planów władz uczelni, kampus uniwersytetu przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku zajmie powierzchnię 30 ha, z czego połowę stanowić będą zagospodarowane tereny zielone. Będzie to jedna z większych inwestycji w regionie. Zgodnie z planem, pierwsze wydziały powinny się przeprowadzić do nowej siedziby w 2013 roku, zakończenie budowy ma nastąpić w 2015 roku.

Uniwersytet w Białymstoku kształci około 15 tys. studentów na 10 wydziałach, w tym na zagranicznej filii w Wilnie. Uczelnia istnieje od 1997 roku. Powstała po usamodzielnieniu istniejącej wcześniej od 29 lat Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku.(PAP)

rof/ kow/

Tagi: budowa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz