Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzieci-uchodźcy z Syrii narażone na nędzę i wykorzystywanie seksualne

0
Podziel się:

Z raportu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) opublikowanego
we wtorek wynika, że wiele syryjskich dzieci przebywających w obozach dla uchodźców narażonych jest
na rekrutację do armii, wykorzystywanie seksualne i przymusową pracę.

Z raportu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) opublikowanego we wtorek wynika, że wiele syryjskich dzieci przebywających w obozach dla uchodźców narażonych jest na rekrutację do armii, wykorzystywanie seksualne i przymusową pracę.

Według raportu bardzo wiele dzieci - uchodźców bywa rekrutowanych przez zbrojne milicje, które usiłują je wysłać z powrotem do Syrii, by walczyły jako mali żołnierze.

Z danych UNHCR wynika, że powyższe zagrożenia dotyczą wszystkich uchodźców, ale na wszelkie formy wykorzystywania najbardziej narażone są kobiety i dzieci.

W obozach działają zarówno organizacje przestępcze, jak i grupy syryjskich powstańców, które zabiegają tam "o swoje finansowe i polityczne interesy" - głosi raport.

Ponad 1,8 mln Syryjczyków uciekło z kraju od wybuchu powstania przeciwko reżimowi Baszara el-Asada.

Uchodźcy syryjscy znajdują schronienie głównie w krajach regionu. W połowie maja UNHCR poinformował, że ok. 473 tys. z nich żyje w Jordanii, ok. 470 tys. w Libanie, 347 tys. w Turcji, 147 tys. w Iraku, ok. 67 tys. w Egipcie i mniej więcej 10 tys. w innych krajach Afryki Północnej.

Według najnowszych doniesień Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka od początku rebelii w 2011 roku zginęło w Syrii ponad 100 tys. ludzi.

ONZ informuje, że miejsce pobytu, także na terytorium Syrii, musiało zmienić 7,8 mln mieszkańców tego kraju. Syria ma ponad 22 mln ludności. (PAP)

fit/ mc/

int. arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)