Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dzień Młodzieży w kalwaryjskim sanktuarium

0
Podziel się

Tysiące młodych ludzi uczestniczyły w sobotę we mszy świętej
celebrowanej przez biskupa Jana Szkodonia, która była kulminacyjnym punktem Dnia Młodzieży podczas
uroczystości odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii
Zebrzydowskiej.

bEhvpjLp

Tysiące młodych ludzi uczestniczyły w sobotę we mszy świętej celebrowanej przez biskupa Jana Szkodonia, która była kulminacyjnym punktem Dnia Młodzieży podczas uroczystości odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przed mszą świętą dróżkami kalwaryjskimi przeszła z kościoła Ukrzyżowania na plac przed kalwaryjską bazyliką barwna procesja ze świecami. Po eucharystii wierni wysłuchali koncertu ewangelizacyjnego.

Przed południem młodzież podczas Drogi Krzyżowej modliła się w intencji kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II oraz w intencji papieża Benedykta XVI.

bEhvpjLr

W niedzielę w kalwaryjskim sanktuarium odbędzie się zwieńczenie uroczystości odpustowych. Dróżkami Kalwaryjskimi przejdzie radosna procesja Matki Bożej Wniebowziętej. Przed bazyliką odprawiona zostanie suma pontyfikalna, której przewodniczył będzie kardynał Stanisław Dziwisz.

Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej jest jednym z głównych ośrodków kultu maryjnego w Polsce. Jego fundatorami była w XVII wieku rodzina Zebrzydowskich. Równolegle z sanktuarium wybudowano Dróżki Męki Pańskiej. Uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej organizowane są od początku istnienia klasztoru. Szczególną oprawę otrzymały po II wojnie światowej. (PAP)

szf/ mag/

bEhvpjLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)