Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziennikarskie warsztaty w Licheniu

0
Podziel się:

Odpowiedzi na pytania, jak pisać o trudnych
sprawach Kościoła i jak głosić zrozumiałe dla wiernych kazania,
będą szukać uczestnicy 4. konferencji warsztatowej "Kościół bez
tajemnic - jeden język dwie prawdy?", która 16 kwietnia rozpocznie
się w Domu Pielgrzyma Arka Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
(Wielkopolska).

bECwSOXV

Odpowiedzi na pytania, jak pisać o trudnych sprawach Kościoła i jak głosić zrozumiałe dla wiernych kazania, będą szukać uczestnicy 4. konferencji warsztatowej "Kościół bez tajemnic - jeden język dwie prawdy?", która 16 kwietnia rozpocznie się w Domu Pielgrzyma Arka Sanktuarium Maryjnego w Licheniu (Wielkopolska).

Trzydniowe warsztaty organizowane są dla mediów lokalnych z całej Polski. Patronat honorowy nad nimi sprawuje rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, ks. Józef Kloch.

Spotkanie w Licheniu rozpocznie wykład Wojciecha Bonowicza pt. "Jak pisać o świętych?". Do udziału w konferencji zaproszono również biskupa Antoniego Długosza i redaktora naczelnego Tygodnika Powszechnego, ks. Adama Bonieckiego.

bECwSOXX

"Uczestnicy tegorocznych warsztatów mają podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, jakim językiem opisujemy rzeczywistość, która nas otacza. Przewodniczący Komisji Języka Religijnego PAN ksiądz profesor Wiesław Przyczyna zada pytanie, czy dziennikarze przestrzegają zasad pisowni języka religijnego" - poinformował w czwartek Krzysztof Pakuła z sanktuaryjnego biura prasowego.

Z kolei wieloletni korespondent z Watykanu i Włoch Jacek Pałasiński podpowie dziennikarzom jak należy czytać depesze biura prasowego Stolicy Apostolskiej, aby je właściwie rozumieć.

Do Lichenia przyjedzie też Robert Friedrich - pomysłodawca i szef dziecięcego zespołu Arka Noego, współzałożyciel i wieloletni muzyk formacji Acid Drinkers. Natomiast o kryzysie w kościele USA w latach 2003-2004 opowie Joanna Petry Mroczkowska.

Zaproszenie na warsztaty przyjął też Rafał Wieczyński - reżyser filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Obraz ten zostanie pokazany w trakcie licheńskiej konferencji.

bECwSOYd

Gościem specjalnym będzie słynny fotograf Arturo Mari, który przez ponad 20 lat dokumentował wszystkie wydarzenia związane z papieżem Janem Pawłem II.

Zgodnie z programem, po każdym półgodzinnym wykładzie, będzie czas na dyskusję i zadawanie pytań. Konferencję poprowadzi ks. Kloch.

Licheńskie spotkania mają charakter nieodpłatnych warsztatów, skierowanych do dziennikarzy z redakcji prasy, radia i telewizji z całego kraju. Spotkania dziennikarzy są z jednej strony okazją do podejmowania i komentowania różnych aktualnych zjawisk, a z drugiej integrują to środowisko. W tym roku przyjadą także studenci dziennikarstwa i rzecznicy zakonów - poinformował Pakuła.

Warsztaty organizuje sanktuaryjne biuro prasowe przy pomocy Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów w Poznaniu "W drodze".(PAP)

bECwSOYe

zak/ malk/

bECwSOYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)