Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziennikarze TVP Olsztyn pikietują siedzibę stacji

0
Podziel się

(dochodzi wypowiedź przewodniczącego KRRiT oraz inf. o przyjeździe
dyrektora biura zarządu TVP)

bEhZJpZx

(dochodzi wypowiedź przewodniczącego KRRiT oraz inf. o przyjeździe dyrektora biura zarządu TVP)

29.4.Olsztyn (PAP) - Grupa dziennikarzy TVP Olsztyn pikietuje w środę od rana siedzibę regionalnej telewizji. Przynieśli transparenty i zapowiadają, że będą protestować tak długo, aż przyjedzie do nich przedstawiciel zarządu TVP. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zapowiada wysłanie pisma do prezesa TVP Piotra Farfała z pytaniem o sytuację w TVP.

We wtorek oraz środę rano z powodu braku dziennikarzy i pracowników technicznych po raz pierwszy w historii olsztyńskiej TVP nie ukazały się lokalne programy informacyjne. W środę do pracy stawili się dziennikarze etatowi, dwie ekipy dziennikarskie wyjechały w teren. Pikietujący dziennikarze twierdzą, że mimo to w środę lokalny program informacyjny nie ukaże się, ponieważ do pracy nie stawił się żaden z montażystów.

bEhZJpZz

Lidia Tenorowicz z biura rzecznika prasowego TVP poinformowała, że do Olsztyna wyjechał już dyrektor biura zarządu Wojciech Bosak.

Dziennikarz Michał Górski powiedział w imieniu protestujących: "protestujemy w obronie miejsc pracy, bo dwa dni temu większość załogi, która tworzyła program straciła pracę. Skończył się okres wypowiedzenia z firmą zewnętrzną, a dyrektor oddziału mimo obietnicy podpisania z każdym umowy nie zrobił tego".

Dziennikarze przynieśli transparenty z napisami: "Łapy precz od TVP. Telewizja dla dziennikarzy" oraz "Dość milczenia o TVP. Telewizja publiczna, nie polityczna".

Dyrektor olsztyńskiego oddziału TVP Robert Żłobiński nie chciał komentować pikiety. "Nie ma mnie w pracy, przyjadę później, nie widziałem jeszcze pikietujących" - powiedział PAP Żłobiński. Od rana nie przyjechał do siedziby TVP w Olsztynie. Dziennikarze, którzy od rana pikietują telewizję twierdzą, że Żłobiński pojawił się pod telewizją ale na widok pikiety zawrócił i odjechał.

bEhZJpZF

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zapowiada wysłanie pisma do prezesa TVP Piotra Farfała z pytaniem o sytuację w TVP. "Ustawowym obowiązkiem TVP jest nadawanie programu. Ten obowiązek nie jest realizowany" - powiedział PAP Kołodziejski. Zaznaczył, że "sytuacja w TVP jest bez precedensu". Jak powiedział, w tej chwili próbuje się zorientować jakie są możliwe konsekwencje w związku z zaniechaniem nadawania programu.

Stanowisko w sprawie dziennikarskiego protestu zajął wojewoda warmińsko-mazurski, który zaapelował o jak najszybsze rozwiązanie sporu. Skierował też list do dyrektora regionalnej TVP w Olsztynie Roberta Żłobińskiego. "Stwierdzam, że dalece nieprzemyślane i niedopuszczalne jest zaprzestanie emisji, zwłaszcza w chwili obecnej, kiedy stoimy w obliczu zagrożenia pandemią świńskiej grypy" - napisał wojewoda. Rzecznik wojewody Edyta Wrotek dodała, że list przesłano też do wiadomości prezesa TVP.

Jak nieoficjalnie powiedział PAP jeden z protestujących dziennikarzy, kolegów z Olsztyna zamierzają poprzeć dziennikarze TVP z Krakowa. "Ich protest miałby ruszyć w poniedziałek. Jeśli naprawdę chcą się przyłączyć namawiamy ich, by zrobili to dziś lub jutro" - przyznał anonimowo jeden z pikietujących.(PAP)

jwo/ dom/ wkr/ jra/

bEhZJqaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)