Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziennikarze TVP Olsztyn rozpoczęli pikietę siedziby stacji

0
Podziel się

Grupa dziennikarzy TVP Olsztyn rozpoczęła w
środę rano pikietę siedziby regionalnej telewizji. Przynieśli
transparenty i zapowiadają, że będą protestować tak długo, aż
przyjedzie do nich przedstawiciel zarządu TVP.

bEjaPdmd

Grupa dziennikarzy TVP Olsztyn rozpoczęła w środę rano pikietę siedziby regionalnej telewizji. Przynieśli transparenty i zapowiadają, że będą protestować tak długo, aż przyjedzie do nich przedstawiciel zarządu TVP.

"Protestujemy w obronie miejsc pracy, bo dwa dni temu większość załogi, która tworzyła program straciła pracę. Skończył się okres wypowiedzenia z firmą zewnętrzną, a dyrektor oddziału mimo obietnicy podpisania z każdym umowy nie zrobił tego" - powiedział PAP w imieniu protestujących dziennikarz Michał Górski.

Dziennikarze przynieśli transparenty z napisami: "Łapy precz od TVP. Telewizja dla dziennikarzy" oraz "Dość milczenia o TVP. Telewizja publiczna, nie polityczna".

bEjaPdmf

Dyrektor olsztyńskiego oddziału TVP Robert Żłobiński nie chciał komentować pikiety. "Nie ma mnie w pracy, przyjadę później, nie widziałem jeszcze pikietujących" - powiedział PAP Żłobiński.

We wtorek oraz środę rano z powodu braku dziennikarzy i pracowników technicznych po raz pierwszy w historii olsztyńskiej TVP nie ukazały się lokalne programy informacyjne. (PAP)

jwo/ wkr/ jra/

bEjaPdmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)