Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś na świecie

0
Podziel się

DAMASZEK, MOSKWA - Rozwój sytuacji w Syrii i wokół niej po potwierdzeniu
przez inspektorów ONZ użycia w tym kraju 21 sierpnia broni chemicznej. Ministrowie spraw
zagranicznych Rosji i Francji Siergiej Ławrow i Laurent Fabius mają rozmawiać w rosyjskiej stolicy
o dalszych działaniach dyplomatycznych, w tym o uchwaleniu rezolucji przez Radę Bezpieczeństwa ONZ,
która powinno doprowadzić do likwidacji broni chemicznej i przybliżyć zakończenie konfliktu
zbrojnego w Syrii; konferencja prasowa o godz. 11 czasu polskiego.

bEqZUOrp

DAMASZEK, MOSKWA - Rozwój sytuacji w Syrii i wokół niej po potwierdzeniu przez inspektorów ONZ użycia w tym kraju 21 sierpnia broni chemicznej. Ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Francji Siergiej Ławrow i Laurent Fabius mają rozmawiać w rosyjskiej stolicy o dalszych działaniach dyplomatycznych, w tym o uchwaleniu rezolucji przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, która powinno doprowadzić do likwidacji broni chemicznej i przybliżyć zakończenie konfliktu zbrojnego w Syrii; konferencja prasowa o godz. 11 czasu polskiego.

NOWY JORK - Początek 68. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Oczekuje się, że wśród głównych tematów obrad będzie wojna domowa w Syrii i użycie w tym kraju broni chemicznej.

BRUKSELA - Komisja Europejska przedstawi nowe sposoby walki z narkotykami syntetycznymi. KE chce umożliwić szybszą i łatwiejszą delegalizację dopalaczy oraz ich wycofywanie z rynku. W krajach UE średnio co tydzień wykrywane są nowe rodzaje narkotyków syntetycznych. Według Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii w 2011 roku wykryto ich w całej UE 49, a od 1997 roku - ponad 300; konferencja prasowa komisarz UE ds. sprawiedliwości Viviane Reding o godz. 11.

bEqZUOrr

KIJÓW - Początek kolejnych głosowań w Radzie Najwyższej Ukrainy, by dostosować ukraińskie prawo do wymogów UE w perspektywie podpisania w listopadzie umowy o stowarzyszeniu; do czwartku.

BRUKSELA - Premier Grecji Antonis Samaras składa wizytę w instytucjach unijnych. Spotka się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem i przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

ATENY - Ciąg dalszy strajku w greckich szkołach; do piątku. Nauczyciele i szkolni ochroniarze protestują przeciwko rządowym planom uszczuplenia sektora publicznego, zgodnie z którymi część nauczycieli musi być gotowa na przeniesienie do szkół w innej części kraju lub ewentualne zwolnienia. Projekt zwany planem mobilności dotyczy również strażników pilnujących szkół.

BRUKSELA - Konferencja poświęcona perspektywom młodych Europejczyków wchodzących na rynek pracy; początek o godz. 16.30. Podczas spotkania europosłanka PO Joanna Skrzydlewska zaprezentuje rekomendacje mające na celu zwalczanie bezrobocia wśród osób młodych, zawarte w przyjętym przez Parlament Europejski raporcie jej autorstwa. W spotkaniu weźmie również komisarz UE ds. zatrudnienia i polityki społecznej Laszlo Andor.

bEqZUOrx

ANKARA - Drugi dzień wizyty w Turcji premiera Pakistanu Nawaza Sharifa.

BRUKSELA - Nowy premier Albanii Edi Rama składa wizytę w instytucjach unijnych. W programie rozmowy m.in. z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso i szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

LIZBONA - Oficjalny początek kampanii przed wyborami lokalnymi w Portugalii, wyznaczonymi na 29 września.(PAP)

ap/ klm/

bEqZUOrS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)