Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziwisz po audiencji ma dużo dobrych nadziei

Po spotkaniu kardynał powiedział dziennikarzom, że ma dużo dobrych nadziei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/CC/Bartosz Staszewski)

- _ Byłem u papieża z potrzeby omówienia kilku spraw _ - wyjaśnił kardynał Stanisław Dziwisz nie podając szczegółów. Wszystko wskazuje na to, że jednym z tematów rozmowy był dobiegający końca proces kanonizacyjny Jana Pawła II. Papież Franciszek przyjął dziś na południowej audiencji metropolitę krakowskiego kardynała. Po spotkaniu kardynał powiedział dziennikarzom, że ma _ dużo dobrych nadziei _.

Metropolita krakowski, pytany o to, czy ponowił zaproszenie do Polski, odparł, że Franciszek wie o tym, iż jest oczekiwany.

Kardynał ujawnił, że wyszedł z audiencji u papieża pełen _ dobrych nadziei _. Tak odpowiedział na pytanie, czy rozmawiał z Franciszkiem o zaproszeniu do Polski i o kanonizacji.

Kardynał Dziwisz nie chce wypowiadać się na temat możliwej daty kanonizacji. W Mesynie na Sycylii, gdzie był w ostatnich dniach na uroczystościach z okazji 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II, metropolita krakowski wyraził nadzieję, że polski papież zostanie ogłoszony świętym w październiku.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież świętym? Brakuje już tylko... Nie wiadomo, kiedy zbierze się komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji, którzy muszą zaaprobować dokumentację na temat niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku wyzdrowienia.
Papież: Święty Piotr nie miał konta w banku Wyraził też przekonanie, że ten kto chce, aby Kościół był bogaty sprawia, że się on "starzeje" i nie ma życia.
Ujawnili podejrzane transakcje w banku Watykanu Prezes watykańskiej instytucji finansowej komentuje doniesienia: _ To normalna sytuacja _.
Tagi: kanonizacja jana pawła ii, dziwisz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz