Notowania

litwa
25.07.2011 13:04

Echa dramatu w Norwegii. "Litwa jest bliska tragedii"

-Podżeganie do powszechnej nienawiści stało się u nas najważniejszą narodową dziedziną polityczną - pisze zastępca redaktora dziennika "Lietuvos Rytas".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mr. T in DC/CC/Flickr)

Litwa jest bliska tragedii, gdyż panuje tu powszechna tolerancja dla skrajnego nacjonalizmu i nienawiści - pisze zastępca redaktora dziennika _ Lietuvos Rytas _ Rimvydas Valatka, nawiązując do tragedii w Norwegii.

_ Podżeganie do powszechnej nienawiści stało się u nas najważniejszą narodową dziedziną polityczną. Listę wrogów oficjalnie tworzą i neonaziści, i prezydent, i posłowie. Asortyment wrogów jest duży: Żydzi, Polacy, pedofile, oligarchowie... _ - pisze Valatka i zaznacza, że _ tego wszystkiego w Norwegii nie było, tym niemniej pewien patriota zastrzelił prawie 100 osób _.

Wśród przytaczanych przykładów niebezpiecznego radykalizmu, panującego w społeczeństwie litewskim, jak też wśród władz kraju Valatka wymienia m.in. tradycyjne już, coroczne marsze skrajnie nacjonalistycznej młodzieży pod hasłem: _ Litwa dla Litwinów _, którego organizatorem jest - jak podkreśla autor komentarza - _ urzędnik państwowy _.

_ Elity polityczne Litwy są słabe i tchórzliwe. Politycy nie znają i nie chcą znać nowego pokolenia, które wyrosło i zagrożeń, jakie ze sobą niesie _ - czytamy w komentarzu.

Rimvidas Valatka zastanawia się, _ jak długo na Litwie, gdzie nienawiść wisi w powietrzu, trzeba będzie czekać na tragedię podobnej do tej, która się wydarzyła w Norwegii _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t100345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policja;pilnuje;ojca;breivika;jest;zalamany,69,0,880197.html) Policja u ojca Breivika. "To był szok" Żandarmi ochraniają willę ojca norweskiego zamachowca Andersa Behringa Breivika na południu Francji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t85967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/masakra;w;norwegii;breivik;kupil;chemikalia;we;wroclawiu,37,0,880165.html) Masakra w Norwegii: Breivik kupił chemikalia we Wrocławiu? ABW i CBŚ przeprowadziły wczoraj na Dolnym Śląsku akcję w związku z informacjami od policji w Norwegii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t100481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chrzescijanie;urazeni;sprawca;byl;psychopata,19,0,880147.html) Chrześcijanie urażeni: Sprawca był psychopatą Po zamachach w Norwegii nie da się już jednoznacznie określić profilu terrorystów ze względu na wiarę lub przynależność etniczną - pisze zgodnie prasa w Czechach.
Tagi: litwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz