Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EDP Renewables wziął kredyt na budowę farmy wiatrowej w Polsce

0
Podziel się

Spółka EDP Renewables wzięła pożyczkę od Europejskiego Banku Odbudowy i
Rozwoju (EBOR) na budowę kolejnego parku wiatrowego w Polsce. Nowy obiekt, realizowany w ramach
project finance, będzie miał moc 80 MW.

bErHQizp

Spółka EDP Renewables wzięła pożyczkę od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) na budowę kolejnego parku wiatrowego w Polsce. Nowy obiekt, realizowany w ramach project finance, będzie miał moc 80 MW.

Jak poinformowały w komunikacie przekazanym giełdzie w Lizbonie władze EDP Renewables wysokość pożyczki opiewa na 301 mln zł, co odpowiada kwocie 72 mln euro.

"Oczekujemy, że środki te będą w naszej dyspozycji już na początku 2014 r. Porozumienie z EBOR opiera się na spłacie kredytu w długim okresie czasu w miejscowej walucie i na atrakcyjnych warunkach" - ujawniło kierownictwo portugalskiej spółki.

bErHQizr

Władze EDP Renewables poinformowały, że umowa chroni portugalskiego inwestora przed wahaniami walutowymi.

"Przedmiot kontraktu jest już piątym project finance naszej spółki w Europie Wschodniej. W ten sposób zrealizowaliśmy już inwestycje o łącznej wartości 445 mln euro" - napisało w komunikacie kierownictwo EDP Renewables.

Należąca do grupy EDP firma EDP Renewables to trzeci największy na świecie operator siłowni wiatrowych. Poza Portugalią ma swoje przedstawicielstwa m.in. w Polsce, Hiszpanii, Rumunii, Francji i Wielkiej Brytanii. EDP Renewables posiada obecnie w Polsce trzy farmy wiatrowe: w Korszach, Margoninie oraz w Gołańczy.

W tym roku EDP Renewables rozwinęła swoje inwestycje w budowę farm wiatrowych w USA oraz we Francji. W planach na 2014 r. jest też realizacja przedsięwzięć w energetykę ze źródeł odnawialnych w Rumunii.

bErHQizx

W 2014 r. EDP Renewables ma rozpocząć budowę farm wiatrowych zlokalizowanych na pełnym morzu, na wodach terytorialnych Francji. Portugalska firma zamierza uruchomić w tym kraju dwa morskie parki wiatrowe o łącznej mocy 1000 MW. (PAP)

zat/ je/

bErHQizS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)