Notowania

nazif
13.09.2012 12:57

Egipt: Były premier skazany na trzy lata więzienia

Ahmad Nazif, były premier Egiptu z czasów, kiedy u władzy był prezydent Hosni Mubarak, został skazany przez sąd w Kairze na trzy lata więzienia za nielegalne wzbogacenie się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ahmad Nazif, były premier Egiptu z czasów, kiedy u władzy był prezydent Hosni Mubarak, został skazany przez sąd w Kairze na trzy lata więzienia za _ nielegalne wzbogacenie się _ - poinformowała oficjalna agencja Mena.

Ponadto sąd nałożył na Nazifa grzywnę w wysokości 9 mln funtów egipskich (równowartość 1,5 mln dolarów). Polityk ten ustąpił z urzędu 29 stycznia 2011 roku, zaledwie cztery dni po rozpoczęciu ludowej rewolty w Egipcie, która doprowadziła do obalenia Mubaraka.

Były premier był oskarżony o nadużycia władzy w celu wzbogacenia się oraz o sprzeniewierzenie pieniędzy publicznych. Jest jednym z wielu wysokich rangą funkcjonariuszy reżimu Mubaraka, którzy po jego obaleniu 11 lutego 2011 r. zostali pociągnięci do odpowiedzialności przed sądem za różnego rodzaju przestępstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Serce Mubaraka zatrzymało się dwa razy Stan zdrowia byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka wciąż się pogarsza
Mubarak skazany na dożywocie. Bójka w sądzie Sąd uznał, że były prezydent Egiptu ponosi część winy za śmierć 850 demonstrantów.
Minister Mubaraka skazany. Za seriale Sąd w Egipcie skazał byłego ministra informacji tego kraju Anasa el-Fekiego za defraudację majątku należącego do urzędu ds. radia i telewizji.
Tagi: nazif, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz