Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: Godzina policyjna w kilkunastu prowincjach

0
Podziel się:

Rząd Egiptu wprowadził w środę godzinę policyjną, która będzie
obowiązywać przez co najmniej miesiąc między godz. 19 a 6 w kilkunastu z 27 prowincji, w tym w
Kairze, Aleksandrii i Suezie. O godz. 16 w środę w całym kraju zaczął obowiązywać stan wyjątkowy.

bEsAoMrp

Rząd Egiptu wprowadził w środę godzinę policyjną, która będzie obowiązywać przez co najmniej miesiąc między godz. 19 a 6 w kilkunastu z 27 prowincji, w tym w Kairze, Aleksandrii i Suezie. O godz. 16 w środę w całym kraju zaczął obowiązywać stan wyjątkowy.

"Po ogłoszeniu przez urząd prezydenta stanu wyjątkowego aż do odwołania obowiązywać będzie godzina policyjna między godziną 19 a 6" - przekazał rzecznik rządu.

"Ktokolwiek naruszy ten zakaz, zostanie ukarany więzieniem" - podkreślono w specjalnym oświadczeniu.

bEsAoMrr

Zakaz wychodzenia z domu w godzinach nocnych obejmuje m.in. prowincje: Kair, Giza, Aleksandria, Bani Suwajf, Al-Buhajra, Synaj Południowy (gdzie znajduje się popularne wśród turystów miasto Szarm asz-Szajch), Synaj Północny, Suez, Ismailia, Al-Minja, Asjut oraz Sauhadż.

Wcześniej po krwawych starciach zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego z siłami bezpieczeństwa urząd tymczasowego szefa państwa Adlego Mansura ogłosił, że od godz. 16 w środę przez miesiąc w całym kraju będzie obowiązywał stan wyjątkowy.

Powołując się na rzecznika ministerstwa zdrowia, egipska państwowa agencja prasowa poinformowała, że w środę w zamieszkach na terenie kraju zginęło 149 osób, a 1403 zostały ranne. (PAP)

akl/ mc/

bEsAoMrx

14382539 14382678 14382723 14383006

bEsAoMrS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)