Notowania

egipt
02.02.2011 21:37

Egipt: Jedna ofiara śmiertelna, 611 rannych w Kairze

# więcej rannych, okoliczności śmierci żołnierza #

Podziel się
Dodaj komentarz

# więcej rannych, okoliczności śmierci żołnierza #

02.02. Kair (PAP/AFP) - Jeden żołnierz zginął, a 611 osób odniosło obrażenia podczas zamieszek, które wybuchły w środę w centrum Kairu - poinformowała państwowa telewizja, cytując rzecznika ministerstwa zdrowia. Według niego żołnierz spadł z wiaduktu nad autostradą.

Wcześniej informowano o 403 rannych w starciach miedzy manifestantami domagającymi się odejścia prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka z jego zwolennikami na placu Tahrir w stolicy Egiptu.

Informator agencji Reutera wyraził wcześniej opinię, że niektórzy zwolennicy Mubaraka, odpowiedzialni za środowe walki, to w rzeczywistości funkcjonariusze policji w cywilu. Władze zdementowały te doniesienia.

Korespondent telewizji Al-Dżazira informował, że wojsko zaczęło strzelać w powietrze, usiłując rozpędzić zwolenników i przeciwników Mubaraka, którzy starli się placu. Armia natychmiast zdementowała te informacje.

Według świadków, sympatycy Mubaraka z kijami i batami wjechali na koniach i wielbłądach między protestujących na placu. Uczestnicy zamieszek używali kijów i kamieni. Zwolennicy szefa państwa m.in. zrzucali kamienne bloki z dachów budynków wokół placu.(PAP)

jhp/ mw/ kar/

8257162 8257950 8258846 arch.

Tagi: egipt, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz