Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: Ministerstwo zdrowia: 327 ofiar środowych starć

0
Podziel się:

W starciach między zwolennikami odsuniętego od władzy
prezydenta Mohammeda Mursiego i siłami bezpieczeństwa zginęło w środę w całym Egipcie co najmniej
327 osób, a 2926 zostało rannych - poinformowało w czwartek egipskie ministerstwo zdrowia.

W starciach między zwolennikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego i siłami bezpieczeństwa zginęło w środę w całym Egipcie co najmniej 327 osób, a 2926 zostało rannych - poinformowało w czwartek egipskie ministerstwo zdrowia.

Środa była najkrwawszym dniem we współczesnej historii Egiptu - pisze agencja AFP.

Rzecznik resortu zdrowia Mohammed Fathala powiedział, że większość ofiar śmiertelnych w Kairze to osoby, które przebywały w obozowisku zwolenników Mursiego na placu przed meczetem Rabaa al-Adawija. Obozowisko, w którym od ponad miesiąca organizowano protesty siedzące i domagano się powrotu Mursiego do władzy, zostało zniszczone w środę przez siły bezpieczeństwa. Podczas tej operacji według Fathali zginęło 113 osób.

Jak pisze agencja AFP, bilans ten najpewniej wzrośnie, gdyż na placu przed meczetem dziennikarz agencji policzył 124 ciała.

Według ministerstwa zdrowia w drugim także już zlikwidowanym obozowisku na placu Al-Nahda przed uniwersytetem kairskim śmierć poniosło 21 osób.

Brutalna likwidacja dwóch obozowisk stronników prezydenta islamisty wywołała starcia w całym kraju. W zamieszkach na przedmieściach Kairu w Hulwan życie straciło 18 osób, a w starciach w pozostałych częściach kraju śmierć poniosło 175 osób - powiedział Fathala.

Przedstawicieli ministerstwa poinformował, że większość rannych ma rany postrzałowe oraz złamania.

Urząd tymczasowego prezydenta Egiptu ogłosił w całym kraju od godziny 16 w środę stan wyjątkowy, który ma obowiązywać przez miesiąc. Ponadto poinformowano o wprowadzeniu godziny policyjnej, od godz. 19 do 6 rano, m.in. w Kairze, Aleksandrii i Suezie. W sumie godzina policyjna ma obowiązywać w ponad 10 z 27 prowincji Egiptu. W oświadczeniu rząd ostrzegł, że każdemu łamiącemu ten zakaz grozi kara więzienia. (PAP)

jhp/ jbr/

14386433 14386504 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)