Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Mubarak czuje się coraz gorzej, podłączano go do respiratora

0
Podziel się

Stan zdrowia byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka od
kilku dni się pogarsza. W środę byłego szefa państwa pięciokrotnie podłączano do respiratora. Jest
możliwe, że Mubarak zostanie przeniesiony do szpitala - podała państwowa agencja prasowa Mena.

bCXKvWlh

Stan zdrowia byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka od kilku dni się pogarsza. W środę byłego szefa państwa pięciokrotnie podłączano do respiratora. Jest możliwe, że Mubarak zostanie przeniesiony do szpitala - podała państwowa agencja prasowa Mena.

W sobotę 84-letniego byłego prezydenta skazano na karę dożywotniego więzienia za współudział w zabójstwie kilkuset demonstrantów podczas zeszłorocznych protestów. Wówczas został przeniesiony ze szpitala do więzienia Tora, na południu Kairu.

Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii w więziennym szpitalu.

W ostatnich godzinach lekarze pięć razy podłączali Mubaraka do respiratora. Zarekomendowali oni przeniesienie byłego szefa państwa do szpitala wojskowego lub do kliniki, w której przebywał przed sobotnim wyrokiem - poinformowali przedstawiciele sił bezpieczeństwa, na których powołuje się agencja Reutera.

bCXKvWlj

Komisja lekarska wysłana do więzienia przez ministerstwo spraw wewnętrznych orzekła, że Mubarak ma problemy z sercem, a stan jego zdrowia się pogarsza.

Powołując się na raport lekarski, Mena pisze, że obalony w lutym zeszłego roku prezydent jest w szoku, ma podwyższone ciśnienie i problemy z oddychaniem. (PAP)

jhp/ mc/

11568783 11569848

bCXKvWlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)