Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Mubarak z rodziną objęci zakazem wyjazdu z kraju

0
Podziel się

Egipska prokuratura objęła zakazem wyjazdu z kraju obalonego
prezydenta Hosniego Mubaraka i jego najbliższą rodzinę. Zakaz wprowadzono na czas toczącego się
przeciwko nim śledztwa - poinformowano w poniedziałek.

bEhDdcFx

Egipska prokuratura objęła zakazem wyjazdu z kraju obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka i jego najbliższą rodzinę. Zakaz wprowadzono na czas toczącego się przeciwko nim śledztwa - poinformowano w poniedziałek.

Przedstawiciel prokuratury nie sprecyzował, w jakich sprawach toczy się dochodzenie. Prokuratura zamroziła także środki finansowe Mubaraka zgromadzone w Egipcie.

Poza prezydentem, który podał się do dymisji 11 lutego, zakaz wyjazdu objął jego żonę Suzanne oraz synów, Alaę i Gamala wraz z żonami.

bEhDdcFz

Mubarak ustąpił ze stanowiska na skutek trwającej 18-dni ludowej rewolucji. Według rządu opuścił on Kair i przebywa w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk nad Morzem Czerwonym. Od tego czasu ani Mubarak, ani nikt z jego rodziny nie występował publicznie.

21 lutego egipska prokuratura wystąpiła o zamrożenie zagranicznych aktywów Mubaraka i jego rodziny.

Według mediów, oszczędności zgromadzone przez byłego prezydenta mogą sięgać miliardów dolarów. Dziennik "Al-Ahram" poinformował m.in., że rodzina Mubaraków "ma w egipskich bankach tajne konta": 147 milionów dolarów ma być w posiadaniu Suzanne, a po 100 milionów USD miało przypaść synom. Przeciwnicy oskarżali Hosniego Mubaraka o sprzeniewierzenie państwowych funduszy. (PAP)

ksaj/ ap/

bEhDdcFF

8439128 8439144

bEhDdcGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)