Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: Operator telewizji Sky News zastrzelony w Kairze

0
Podziel się:

Operator brytyjskiej telewizji informacyjnej Sky News został
zastrzelony w środę w czasie zamieszek w Kairze - poinformowała stacja.

bEszXdKd

Operator brytyjskiej telewizji informacyjnej Sky News został zastrzelony w środę w czasie zamieszek w Kairze - poinformowała stacja.

"Strata bardzo lubianego kolegi będzie bardzo odczuwana wśród wszystkich w Sky News. Nasze myśli i modlitwy pozostają z jego żoną i rodziną" - głosi oświadczenie szefa stacji Johna Ryleya.

61-letni Mick Deane pracował dla tej telewizji od 15 lat, początkowo w Waszyngtonie, a potem Jerozolimie. Był żonaty, miał dwóch synów.

bEszXdKf

Jak poinformowano, rano został postrzelony i zmarł mimo otrzymanej pomocy. Pozostałym członkom jego zespołu nic się nie stało.

Egipskie siły bezpieczeństwa przystąpiły w środę do likwidowania w Kairze dwóch obozów zwolenników obalonego 3 lipca prezydenta Mohammeda Mursiego, którzy od 40 dni prowadzili protesty siedzące, domagając się jego powrotu do władzy. Napływają sprzeczne informacje dotyczące liczby ofiar.

Według przedstawiciela ministerstwa zdrowia śmierć w walkach między zwolennikami i przeciwnikami Mursiego poniosło w całym kraju 56 osób, z czego większość w stolicy. O wiele większy bilans podaje Bractwo Muzułmańskie, twierdząc, że potwierdzono śmierć ponad 250 osób i że jest ponad 5000 rannych.

Agencja AFP podała z kolei własny bilans, według którego zginęło ponad 120 zwolenników obalonego prezydenta.(PAP)

bEszXdKl

ksaj/ mc/

14381521 14381726

bEszXdKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)