Notowania

rząd
03.02.2011 14:46

Egipt: Partia Wafd zawiesiła rozmowy z rządem

Egipska opozycyjna liberalna partia Wafd oświadczyła w czwartek, że zawiesza rozmowy z rządem po aktach przemocy w centrum Kairu, które, jak uważa, wsparła partia rządząca.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Egipska opozycyjna liberalna partia Wafd oświadczyła w czwartek, że zawiesza rozmowy z rządem po aktach przemocy w centrum Kairu, które, jak uważa, wsparła partia rządząca. *

Początkowo partia Wafd przyjęła rządową propozycję rozmów po wielodniowych protestach, których uczestnicy domagali się ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka.

"Zgodziliśmy się co do zasady prowadzenia dialogu z rządem...lecz po brutalnym ataku grup ochotników Partii Narodowo-Demokratycznej na protestujących, zdecydowaliśmy się zawiesić rozmowy, gdyż rząd nie dotrzymał obietnicy obrony uczestników protestów" - powiedział wiceszef Wafd Jasin Tageldin.

Przewodniczący partii Wafd Said el-Badawi powiedział, że niektórzy członkowie kierownictwa partii udali się na plac Tahrir, by dołączyć do demonstrantów.

Zwolennicy i przeciwnicy prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka po raz kolejny starli się w czwartek w centrum Kairu. Premier Ahmed Mohammed Szafik zapowiedział śledztwo w sprawie zamieszek, w których zginęło w nocy ze środy na czwartek 6 osób, a 836 zostało rannych.(PAP)

mmp/ ro/

8263902 arch.

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz