Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
01.05.2006 02:54

Egipt: Policja zastrzeliła trzech domniemanych terrorystów

Arisz,Kair (PAP/AFP,Reuters) - Egipska policja zastrzeliła w niedzielę trzy osoby podejrzane o przynależność do ugrupowania Synajskich Beduinów. Według egipskich władz, członkowie tej organizacji stoją za niedawnym zamachem w kurorcie Dahab na Półwyspie Synaj.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Arisz,Kair (PAP/AFP,Reuters) - Egipska policja zastrzeliła w niedzielę trzy osoby podejrzane o przynależność do ugrupowania Synajskich Beduinów. Według egipskich władz, członkowie tej organizacji stoją za niedawnym zamachem w kurorcie Dahab na Półwyspie Synaj. *

Dwóch podejrzanych zastrzelono w akcji w północno-wschodniej części Synaju. Mężczyźni rzucili w stronę patrolu granaty, które jednak nie wybuchły. Policja w odpowiedzi otworzyła ogień.

Kolejny domniemany terrorysta zginął w osobnym incydencie na zachodzie półwyspu.

Zatrzymano czterech innych podejrzanych; trwają poszukiwania kolejnych, którzy ukrywają się w górzystym rejonie północnego Synaju, ok 270 km od Dahabu - podały źródła policyjne.

Według ostatniego oficjalnego bilansu, w potrójnym zamachu w Dahabie w ubiegły poniedziałek zginęło 18 ludzi, a ok. 90 zostało rannych. Krótko po tych atakach egipskie siły bezpieczeństwa informowały, że aresztowały co najmniej 10 osób, a ok. 70 Beduinów przesłuchano.

Egipskie władze podejrzewają Beduinów o zorganizowanie czterech innych zamachów w kurortach na Synaju w ciągu ostatnich czterech lat. (PAP)

ksaj/

4400 4144 arch.

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz