Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Wojsko przejęło na Synaju rakietowe pociski przeciwlotnicze

0
Podziel się

Co najmniej 10 rakietowych pocisków przeciwlotniczych przejęło wojsko
egipskie podczas ofensywy przeciwko islamistycznym bojownikom ukrywającym się na Synaju -
poinformował w niedzielę dowódca III armii egipskiej generał Osama Askar.

bEpXidGZ

Co najmniej 10 rakietowych pocisków przeciwlotniczych przejęło wojsko egipskie podczas ofensywy przeciwko islamistycznym bojownikom ukrywającym się na Synaju - poinformował w niedzielę dowódca III armii egipskiej generał Osama Askar.

Generał powiedział, że pociski rakietowe ziemia-powietrze znaleziono w meczecie i w domach osób podejrzanych o przynależność do bojówek islamistycznych w mieście Asz-Szajch Zuwajjid w pobliżu granicy ze Strefą Gazy i Izraelem.

Według przedstawicieli państw zachodnich tysiące przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych zginęło z libijskich arsenałów podczas wojny domowej w tym kraju w 2011 roku i wkrótce po niej. Władze egipskie twierdzą, że z Libii szmuglowano je na Synaj i część z nich dalej tunelami do Strefy Gazy, rządzonej przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas.

bEpXidHb

W niedzielę wojska egipskie prowadziły drugi dzień z rzędu operację na północy Synaju. W sobotę w walkach na tym półwyspie co najmniej 31 osób zostało zabitych lub rannych. Siły egipskie użyły czołgów i śmigłowców uderzeniowych. (PAP)

klm/ ap/

14535483 14536521 arch.

bEpXidHC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)