Notowania

wojna w egipcie
03.09.2013 13:40

Egipt znów niespokojny. Operacja przeciwko islamistom na Synaju

Źródło w armii egipskiej poinformowało, że jest tam prowadzona operacja wojsk lądowych ze wsparciem z powietrza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tamerlan/PB/Wikimedia)

Bojownicy zostali zabici podczas ostrzału rakietowego na Synaju - podała telewizja egipska Nile TV. Wcześniej agencja Associated Press informowała o ataku śmigłowców egipskich na kryjówki islamistów w północnej części półwyspu Synaj.

Państwowa telewizja nie podała żadnych szczegółów. Reuters pisze, powołując się na naocznych świadków, że śmigłowce wojsk egipskich zaatakowały cele w dwóch wsiach na południe od miasta Asz-Szajch Zuwajjid, położonego w pobliżu granicy z Izraelem i kontrolowaną przez palestyński Hamas Strefą Gazy.

Źródło w armii egipskiej poinformowało, że jest tam prowadzona operacja wojsk lądowych ze wsparciem z powietrza.

Agencja AP informowała, powołując się na anonimowego przedstawiciela egipskich służb bezpieczeństwa, że zabito, bądź raniono _ dziesiątki _ islamistów i że _ walka trwa _.

Islamiści nasilili ataki na Synaju od czasu, gdy 3 lipca armia egipska obaliła wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta kraju Mohammeda Mursiego. (PAP)

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy zamach na policjantów w Egipcie Bojownicy uzbrojeni w rakietowe granatniki przeciwpancerne, zaatakowali dwa policyjne mikrobusy na Synaju.
Walki na Synaju. Egipską armię wspiera Izrael? Pojawiły się informacje o ataku izraelskich dronów czyli samolotów bezzałogowych na przygotowujących wyrzutnie rakiet islamistów.
Ataki na policjantów. Trzech nie żyje Do pierwszego ataku doszło przed komisariatem w Al-Arisz, gdzie policjanta zastrzelili napastnicy, jadący samochodem.
Tagi: wojna w egipcie, synaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz