Notowania

egipt
03.02.2011 04:36

Egipt: Zwolennicy Mubaraka strzelają do demonstrantów - 2 zabitych

# dochodzi informacja o nowej liczbie ofiar #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o nowej liczbie ofiar #

03.02. Kair (PAP/Reuters, AFP, APA, dpa) - Podczas starć na placu Tahrir w Kairze zwolennicy prezydenta Hosni Mubaraka w czwartek nad ranem otworzyli ogień do uczestników antyrządowego protestu. Według świadków, zginęły co najmniej dwie osoby.

Na razie nie ma precyzyjnych i pewnych informacji, co się wydarzyło w nocy z środy na czwartek na placu Tahrir. Nad ranem, jak twierdzą świadkowie, na które powołują się zachodnie agencje, zwolennicy prezydenta Mubaraka otworzyli silny ogień z broni palnej do antyrządowych demonstrantów.

Według agencji AFP, zginęły dwie osoby. Świadek, którego cytuje telewizja Al-Arabija, zabitych jest nawet sześciu. Świadkowie mówią też o kilku, a nawet kilkunastu rannych. Brak jednak oficjalnego potwierdzenia tych doniesień przez władze egipskie. Na zdjęciach telewizyjnych widać wiele ambulansów wyjeżdżających z placu.

Przez całą noc na głównym placu Kairu dochodziło do starć między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta Hosni Mubaraka. Walczące grupy obrzucały się także butelkami z benzyną i kamieniami.

Bilans środowych walk to co najmniej trzech zabitych i ponad 1500 rannych. (PAP)

8260319 8260240 8260341

Tagi: egipt, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz