Notowania

wiadomości
06.05.2011 13:56

Egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym - zadania

Wspomnienia z dzieciństwa, teleturniej telewizyjny i zgubione dokumenty m.in. takiej tematyki dotyczyły zadania, które mieli w piątek do rozwiązania maturzyści na egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wspomnienia z dzieciństwa, teleturniej telewizyjny i zgubione dokumenty m.in. takiej tematyki dotyczyły zadania, które mieli w piątek do rozwiązania maturzyści na egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Zdający egzamin musieli m.in. wysłuchać nagranych na CD kilku tekstów: wypowiedzi pięciu nastolatków wspominających swoje dzieciństwo, komunikatu dotyczącego Dnia Sportu oraz wywiadu z nastolatką, która jest znanym fotografem mody. Musieli też przeczytać zamieszczone w teście teksty, m.in. o założycielach firmy Ben and Jerry's produkującej lody oraz o mamie, która dostała zaproszenie do udziału w teleturnieju telewizyjnym, a następnie rozwiązać odnoszące się do nich zadania.

Maturzyści mieli także napisać dwa teksty własne: wiadomość dla kolegi z Anglii, że z powodu zgubienia dokumentów, odwiedziny u niego nie są możliwe we wcześniej umówionym terminie oraz napisać list do innego znajomego, który ma przyjechać do Polski. W liście tym maturzyści mają m.in. poradzić mu, co powinien ze sobą zabrać, wspomnieć o przyjęciu, które chcą urządzić podczas jego pobytu oraz poprosić o przywiezienie rzeczy, które zostawili u niego podczas ostatniej wizyty.

Egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym trwał 120 minut. Zawierał osiem zestawów zadań. Maturzyści za rozwiązanie wszystkich mogą maksymalnie otrzymać 50 punktów.

Zdaniem Darka i Przemka, maturzystów z gdańskiego Technikum Łączności, egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym był bardzo łatwy. "Łatwiejszy niż egzamin z polskiego" - ocenił Przemek w rozmowie z PAP. Obaj maturzyści mówili, że żadnego kłopotu nie sprawiło im napisanie dwóch listów czy udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące nagranych tekstów.

Jak mówili, trudniej im poszło z zadaniem, w którym trzeba było połączyć podane nagłówki z krótkimi tekstami. Zdaniem maturzystów prawie każdy tytuł pasował do więcej niż jednej notatki. "Trzeba się było trochę zastanowić" - powiedzieli zgodnie.

Arkusz egzaminacyjny z angielskiego na poziomie podstawowym jest już dostępny na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. (PAP)

dsr/ aks/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz