Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Ekspert o decyzji rządu ws. UE: To zdrada stanu

0
Podziel się:

Wydarzenia wokół umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE mogą doprowadzić do poważnej polaryzacji społeczeństwa.

Ekspert o decyzji rządu ws. UE: To zdrada stanu
(thisisbossi/CC/Flickr)
bEUgyved

Decyzja ukraińskiego rządu o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską jest zdradą stanu - ocenił w rozmowie z PAP Jewhen Żerebecki, były ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

_ - To, co zrobił dziś premier Mykoła Azarow, jest klasyczną zdradą stanu. Parlament powinien pozbawić go stanowiska, a następnie powinna zająć się nim prokuratura. Rada Ministrów nie podejmuje decyzji politycznych, ona jest wyłącznie organem wykonawczym. Zgodnie z ukraińskim prawem decyzje polityczne podejmuje prezydent i Rada Najwyższa _ - powiedział.

Żerebecki zwrócił uwagę, że rząd Ukrainy ogłosił, iż wstrzymuje rozmowy o porozumieniu z UE w czasie, gdy prezydent Wiktor Janukowycz wyjaśniał podczas oficjalnej wizyty w Austrii, w jaki sposób zamierza usunąć przeszkody na drodze do integracji z Unią.

bEUgyvef

Ekspert wytknął rządowi Azarowa, że swą decyzję o pauzie w rozmowach o umowie stowarzyszeniowej z UE wyjaśnił koniecznością uporania się z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją.

_ - Zwykły urzędnik państwowy (Azarow) pozwala sobie na podejmowanie decyzji politycznej, do której dołącza trzecią stronę, Rosję. My przecież jesteśmy suwerennym państwem! Skąd tutaj trzecia strona? _ - pytał w rozmowie z PAP.

Zdaniem Żerebeckiego wydarzenia wokół umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE mogą doprowadzić do poważnej polaryzacji społeczeństwa.

_ Jeśli teraz zapadnie decyzja o integracji Ukrainy z Rosją, Ukraina rozerwie się na dwie części i spokoju w tym kraju nie będzie. Sytuacja jest bardzo groźna _ - uznał.

bEUgyvel

Czytaj więcej w Money.pl

bEUgyveG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)