Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksplozja w bułgarskiej kopalni

0
Podziel się:

Do wybuchu doszło podczas prac wykopaliskowych w kopalni rud ołowiu i cynku.

Eksplozja w bułgarskiej kopalni
(PAP/Grzegorz Momot)

Dwóch górników wieku 48 i 43 lat zginęło podczas eksplozji w kopalni w mieście Łyki na południu Bułgarii - poinformowało radio publiczne.

Do wybuchu doszło w środę wieczorem podczas prac wykopaliskowych w kopalni rud ołowiu i cynku _ Dżurkowo _ w mieście położonym na południe od Płowdiwu w Rodopach.

Według wstępnych ocen przyczyną eksplozji było nieprawidłowe użycie materiałów wybuchowych i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez obu górników. Wypadek badają inspektorzy Głównej Agencji Bezpieczeństwa Pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t74824.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragedia;w;kopalni;kghm;nie;zyje;trzech;gornikow,132,0,745348.html) Tragedia w kopalni KGHM. Nie żyje trzech górników Do wstrząsu doszło około godziny 10. na głębokości 1000 metrów. Był on odczuwalny na powierzchni w Polkowicach oraz w oddalonym o 20 km Lubinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t117375.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/druga;eksplozja;odebrala;nadzieje;wszyscy;sa;martwi,5,0,716293.html) Druga eksplozja odebrała nadzieję. "Wszyscy są martwi" Służby ratownicze w Nowej Zelandii uznały, że zasypani górnicy nie żyją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t89701.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;na;morzu;czarnym;siedmiu;zaginionych,254,0,725246.html) Katastrofa na Morzu Czarnym, siedmiu zaginionych Dwa statki zderzyły się. Jeden zatonął. Siedmiu marynarzy wpadło do wody.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)