Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksplozja w luksusowym hotelu w Davos

0
Podziel się:

W luksusowym hotelu w Davos doszło w czwartek do niewielkiej eksplozji.
Do zdetonowania ładunku wybuchowego przyznali się działacze antykapitalistyczni. W Davos trwa 41.
Światowe Forum Ekonomiczne.

W luksusowym hotelu w Davos doszło w czwartek do niewielkiej eksplozji. Do zdetonowania ładunku wybuchowego przyznali się działacze antykapitalistyczni. W Davos trwa 41. Światowe Forum Ekonomiczne.

Tuż po godz. 9 rano w luksusowym hotelu Morosoni Post, oddalonym o 2 km od głównej lokalizacji Forum, doszło do wybuchu. Rozbite zostały dwie szyby, ale nikt nie został ranny.

W komunikacie przesłanym władzom szwajcarskim działacze oznajmili, że podłożyli w hotelu ładunki wybuchowe i zaprogramowali ich detonację na godz. 6, "aby nie narażać pracowników hotelu". Wybuch nastąpił jednak wcześniej.

Działacze twierdzą, że wybrali na cel akurat ten hotel, bo gości w nim kilku szwajcarskich ministrów oraz pani prezydent Micheline Calmy-Rey, uczestniczący w Forum.

Domniemani sprawcy zapowiadają też, że wsypią cukier do hotelowego systemu ogrzewania, "aby mroźny górski wiatr trafił wreszcie do uszu ministrów".

Tymczasem organizatorzy Forum zapewnili, że eksplozja w hotelu była spowodowana wybuchem sztucznych ogni.

Szwajcarska prokuratura federalna napisała w komunikacie, że bada ten incydent, ale "z przyczyn taktycznych" nie poda żadnych szczegółów.

W dniach 26-30 stycznia na forum w Davos spotyka się ok. 2,5 tys. polityków i biznesmenów. Organizatorzy wierzą, że debaty, dyskusje i wymiana idei będą mogły stać się swego rodzaju mapą wytyczającą drogę na przyszłość, po trzech latach globalnego zamieszania finansowego i gospodarczego. (PAP)

mw/ mc/

8212747 8212762

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)