Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksplozje w centrach IKEA. Sprawcy nieznani

0
Podziel się:

Improwizowane ładunki wybuchowe niewielkiej mocy eksplodowały wczoraj w centrach IKEA w Belgii, Holandii i Francji.

Eksplozje w centrach IKEA. Sprawcy nieznani
(PAP/EPA)
bETurPQl

Improwizowane ładunki wybuchowe niewielkiej mocy eksplodowały wczoraj w centrach IKEA w Belgii, Holandii i Francji - poinformowała agencja AFP powołując się na prokuraturę w Gandawie. Nikt nie ucierpiał.

Według rzeczniczki prokuratury An Schoonjans wybuchy w Gandawie (Belgia), Eindhoven (Holandia) i Lille (Francja) były identyczne. W żadnym z miejsc, gdzie eksplodowały niewielkie ładunki, nie stwierdzono ofiar ani szkód materialnych.

W Gandawie w sklepie IKEA dwa wybuchy nastąpiły niemal jednocześnie. Z powodu huku członek personelu i strażnik mieli kłopoty ze słuchem. - _ Dwa ładunki były ukryte pod paletami w środku sklepu i zostały zdalnie zdetonowane _ - powiedziała rzeczniczka. Sklep natychmiast ewakuowano.

bETurPQn

Podobny przebieg miały zdarzenia tego samego dnia w dwóch innych sklepach sieci: w Lille i Eindhoven - powiedziała rzeczniczka prokuratury nie podając szczegółów. Dodała, że w Belgii wszczęto śledztwo w tej sprawie i że policja federalna ma kontakt władzami w Eindhoven i Lille.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t138317.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/maroko;eksplozja;w;centrum;marakeszu,156,0,819612.html) Maroko: Eksplozja w centrum Marakeszu Do wybuchu doszło w zatłoczonej kawiarni. Co najmniej 10 osób nie żyje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t86424.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ekplozja;w;wytworni;semteksu;pozar;i;ranni,217,0,815577.html) Ekplozja w wytwórni semteksu. Pożar i ranni Do wybuchy doszło w fabryce Explosia w Pardubicach. Rannych zostało osiem osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t93095.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;w;zabrzu;jedna;osoba;nie;zyje,175,0,760239.html) Wybuch w Zabrzu, jedna osoba nie żyje Ofiara to 57-letnia kobieta, prawdopodobnie właścicielka zniszczonego mieszkania.
bETurPQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)