Notowania

uganda
12.07.2010 08:30

Eksplozje w Ugandzie, co najmniej 64 zabitych

Dwie potężne eksplozje wstrząsnęły stolicą Ugandy - Kampalą. Wśród ofiar są Amerykanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Dwie potężne eksplozje wstrząsnęły w niedzielę późnym wieczorem stolicą Ugandy, Kampalą. Wśród ofiar są Amerykanie.*

_ - Bomby eksplodowały niemal jednocześnie w dwóch popularnych w mieście lokalach, akurat gdy wielu ludzi oglądało w nich telewizyjną transmisję z finału piłkarskich mistrzostw świata _ - poinformowała rzeczniczka ugandyjskiej policji Judith Nabakooba.

Prawdopodobnie były to zamachy samobójcze. Wśród ofiar są obywatele USA. Ambasada tego kraju w Ugandzie potwierdziła śmierć jednego Amerykanina. Trzech kolejnych, według miejscowych władz, zostało rannych.

W obu restauracjach - etiopskiej w dzielnicy Kabalagala i Kyadondo Rugby Club - eksplozje zabiły w sumie co najmniej 64 osoby. Ofiar śmiertelnych może być jednak więcej, bo stan wielu rannych jest bardzo ciężki. _ _

_ - To było straszne. Wszędzie widziałem krew, strzępki ubrań i kawałki krzeseł _ - powiedział dla internetowego wydania ugandyjskiej gazety _ Sunday Vision _ pewien dziennikarz sportowy, który przeżył atak na restaurację Kyadondo Rugby Club.

Na razie nie wiadomo, kto stoi za tymi zamachami. Policja nie wyklucza, że powiązani z Al-Kaidą terroryści z somalijskiego ugrupowania Al Shabaab, którzy w przeszłości dokonywali już podobnych ataków na ugandyjską stolicę a ostatnio straszyli kolejnymi. Chcą oni zmusić władze Ugandy do wycofania swych żołnierzy z misji pokojowej w Somalii.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: uganda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz