Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys
25.11.2009 13:01

Eksport mimo kryzysu mocno w górę

Resort gospodarki: Wzrost eksportu w IV kwartale w porównaniu ubiegłym rokiem wyniesie około 5 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wzrost eksportu w całym IV kwartale w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wyniesie około 5 proc. - oceniają eksperci z Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

_ - Departament Analiz i Prognoz przewiduje wzrost eksportu w IV kwartale (ok. 5 proc.). W skali roku spadek eksportu wyniesie ok. 15 proc. _ - napisano w raporcie.

Analitycy MG przewidują uzyskanie w IV kwartale bieżącego roku ok. 4-proc. wzrostu produkcji przemysłowej. _ W skali roku oczekujemy spadku produkcji o 3-4 proc. _ - napisano.

Płace praktycznie w miejscu

Zdaniem ekspertów wzrost wynagrodzeń realnych w przemyśle w tym roku ukształtuje się na poziomie ok. 1,5 proc. na skutek oczekiwanego spadku wskaźnika inflacji. Przewidują oni spadek zatrudnienia zarówno w IV kwartale 2009 roku, jak i liczonego w skali roku.

_ - Przewidywany wzrost produkcji przemysłowej w IV kw. 2009 roku, przy jednoczesnym spadku zatrudnienia, będzie skutkował dalszym wzrostem produktywności pracy. W skali roku 2009 nastąpi wzrost produktywności _ - napisano.

Analitycy przewidują również, że obserwowana w tym roku tendencja poprawy relacji między dynamiką wynagrodzeń i dynamiką produktywności w IV kwartale będzie kształtowała się korzystniej.

_ - W skali roku wzrost produktywności będzie szybszy od wzrostu wynagrodzeń. Jednostkowe koszty pracy ulegną w 2009 roku obniżeniu _ - wynika z raportu.

Tagi: kryzys, wiadomości, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz