Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elbanowska: politycy PO i PSL zignorowali rodziców; nie zapomnimy tego

0
Podziel się

Politycy PO i PSL zignorowali rodziców, którzy mają konstytucyjne prawo do
decydowania o swoich dzieciach - powiedziała Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw
Rodziców tuż po odrzuceniu przez Sejm wniosku o przeprowadzenie referendum ws. 6-latków w szkołach.

bEqHIbvV

Politycy PO i PSL zignorowali rodziców, którzy mają konstytucyjne prawo do decydowania o swoich dzieciach - powiedziała Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców tuż po odrzuceniu przez Sejm wniosku o przeprowadzenie referendum ws. 6-latków w szkołach.

"Rodzice, to jest nasz dzień, kiedy pokazaliśmy naszą siłę. Politycy nas zignorowali, ale to nie zmienia faktu, że my będziemy walczyć do skutku o nasze dzieci. To my jesteśmy wyborcami, to my jesteśmy rodzicami, to my mamy konstytucyjne prawo do decydowania o edukacji dzieci" - powiedziała Elbanowska dziennikarzom.

"Będziemy o tym pamiętać i nie odpuścimy. Będziemy działać dalej, nie przestaniemy walczyć. To chodzi o nasze dzieci. Nam chodzi tylko o jedno: chcemy mieć prawo do decydowania o edukacji naszych dzieci" - podkreśliła.

bEqHIbvX

Apelowała też do rodziców i przeciwników reformy, by się nie poddawali. "Nie popadajcie w jakąś rozpacz i smutek" - mówiła Elbanowska, zapowiadając, że inicjatorzy referendum - Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - będzie działać do skutku. "Ta reforma nie wejdzie w życie, bo ona w polskich warunkach nie ma racji bytu. Gdyby szkoły były przygotowane, gdyby reforma była przygotowana to ponad 80 proc. rodziców nie zostawiało, by dzieci w przedszkolach" - dodała. (PAP)

nno/ mok/ ura/

bEqHIbwy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)