Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ElBaradei wyjechał z Egiptu po dymisji ze stanowiska wiceprezydenta

0
Podziel się

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Mohamed ElBaradei opuścił w niedzielę
Kair, udając się do Wiednia. Uczynił to w cztery dni po złożeniu dymisji ze stanowiska tymczasowego
wiceprezydenta Egiptu z powodu ostatnich krwawych wydarzeń w kraju.

bEqCaidh

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Mohamed ElBaradei opuścił w niedzielę Kair, udając się do Wiednia. Uczynił to w cztery dni po złożeniu dymisji ze stanowiska tymczasowego wiceprezydenta Egiptu z powodu ostatnich krwawych wydarzeń w kraju.

Były wiceprezydent powstrzymał się na kairskim lotnisku od składania wszelkich deklaracji - napisała w informacji o odlocie ElBaradeia oficjalna egipska agencja MENA.

Były dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej(MAEA), przywódca liberalnej opozycji w Egipcie, złożył w środę rezygnację ze stanowiska wiceprezydenta, ponieważ, jak wyjaśnił, nie czuł się na siłach, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za przelew krwi w ojczyźnie.

bEqCaidj

ElBaradei pozostawał na stanowisku wiceprezydenta od 14 lipca. Objął je po wojskowym zamachu stanu z 3 lipca i aresztowaniu powołanego w wyniku wyborów islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Ponad 800 osób zostało zabitych w całym kraju od środy, kiedy siły bezpieczeństwa brutalnie zlikwidowały dwa obozy zwolenników Mursiego w Kairze. Zginęło również 70 policjantów.(PAP)

ik/ ro/

14402960

bEqCaidK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)