Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 12:52

Elbląg: Dożywocie dla zabójcy gimnazjalistki

Na karę dożywotniego więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Elblągu 58-letniego mężczyznę oskarżonego o gwałt i zabójstwo 15-letniej uczennicy gimnazjum. Proces z uwagi na drastyczność sprawy toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok nie jest prawomocny.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na karę dożywotniego więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Elblągu 58-letniego mężczyznę oskarżonego o gwałt i zabójstwo 15-letniej uczennicy gimnazjum. Proces z uwagi na drastyczność sprawy toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok nie jest prawomocny. *

W postępowaniu sądowym uczestniczyła rodzina ofiary, w tym matka, która występowała jako oskarżyciel posiłkowy.

Elbląska prokuratura oskarżyła 58-letniego Bogdana H. o gwałt i zabójstwo uczennicy gimnazjum Eweliny M. Zarzucono mu także znieważenie zwłok ofiary.

Według prokuratury oskarżony początkowo przyznał się do winy, jednak w końcowej fazie śledztwa temu zaprzeczył i odmówił składania wyjaśnień. Ekspertyza sądowo-psychiatryczna wykazała, że w chwili popełnienia czynu był poczytalny.

Do zbrodni doszło 20 maja ub. roku w lesie między Buczyńcem a Lepnem. Jak ustalono, 15-letnia Ewelina M. wracała pieszo ze szkoły, po drodze minęła Bogdana H., mieszkańca pobliskiej wsi. Według śledczych mężczyzna pojechał za dziewczynką rowerem i zaatakował ją na leśnej drodze.

Przyczyną śmierci gimnazjalistki było uduszenie. Ciało po kilku godzinach odnalazł ojciec dziewczynki, który zaniepokojony nieobecnością córki zaczął poszukiwania.

Bogdana H. zatrzymano po czterech miesiącach od zabójstwa. Obciążyły go wyniki badań próbek DNA, które pobrano od kilkunastu mieszkańców wsi, wytypowanych na początku śledztwa jako potencjalnych sprawców.

Wcześniej o zabójstwo podejrzewano 64-letniego Bogusława G., którego aresztowano zaraz po śmierci dziewczynki. Według policji obciążały go zeznania świadków, bo był widziany w pobliżu miejsca zbrodni. Ostatecznie w styczniu tego roku Bogusław G. został oczyszczony z zarzutów. (PAP)

ali/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz