Notowania

wiadomości
26.08.2013 14:59

Elżbieta Królikowska-Kińska. Nowa posłanka PO zajmie się edukacją

Na spotkaniu z mediami przyznała, że z jednej strony żal jej pracy w samorządzie, ale bycie posłem to dla niej wielki zaszczyt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Konrad Strzelecki/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Elżbieta Królikowska-Kińska, która zastąpi w sejmowym klubie PO Krzysztofa Kwiatkowskiego, wybranego pod koniec lipca na nowego prezesa NIK, chciałaby pracować w komisji edukacji, nauki i młodzieży. Złożyła już rezygnację z mandatu radnej Rady Miejskiej w Łodzi.

Na spotkaniu z mediami przyznała, że z jednej strony żal jej pracy w samorządzie, ale bycie posłem to dla niej wielki zaszczyt. Jak mówiła, ponieważ jej cała droga zawodowa związana jest z edukacją, chciałaby zasiadać w sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży.

Zaznaczyła, że nie wie jeszcze, czy się to uda. Królikowska-Kińska planuje, że biuro poselskie będzie miała wspólnie z wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem oraz senatorem Ryszardem Bonisławskim.

Królikowska-Kińska zastąpi Kwiatkowskiego, bo zgodnie z art. 103 konstytucji, mandatu posła nie można łączyć m.in. z funkcją prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W razie wygaśnięcia mandatu poselskiego, miejsce takiej osoby zajmuje osoba kandydująca z tej samej listy wyborczej, która otrzymała kolejno największą liczbę głosów. W wyborach do Sejmu przed dwoma laty Królikowska-Kińska otrzymała 3 942 głosy, co dało jej drugi wynik na liście wyborczej PO w okręgu łódzkim.

Zasiadając w łódzkim samorządzie Królikowska-Kińska pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady. Jednak pod koniec czerwca tego roku została z niej odwołana. Odwołano wówczas również przewodniczącego rady Tomasza Kacprzaka (PO).

Wniosek o odwołanie złożyli pod koniec maja radni opozycyjnych klubów SLD i PiS. Ich zdaniem Królikowska-Kińska zasiadała wbrew zapisom ustawy samorządowej w komisji rewizyjnej Rady Miasta, a Kacprzak poddał pod głosowanie uchwały o zmianach w komisji rewizyjnej, która umożliwiła wejście do niej jego partyjnej koleżanki.

Zarzucali również Kacprzakowi, że jako szef rady miasta recenzował wypowiedzi radnych opozycji, sesje trwały bardzo długo i podczas nich panował bałagan.

W łódzkiej radzie miejskiej Królikowską-Kińską zastąpi Henryk Czyżewski wybrany z list PO, ale reprezentujący Partię Demokratyczną. Jest jej łódzkim liderem.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz