Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Erika Steinbach żałuje słów o Bartoszewskim

0
Podziel się

Szefowa Związku Wypędzonych przyznaje, że poniosły ją emocje.

Erika Steinbach żałuje słów o Bartoszewskim
(PAP/EPA)
bEgeOWhx

Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych Erika Steinbach powiedziała, że żałuje swojej wypowiedzi, że były szef polskiej dyplomacji Władysław Bartoszewski ma _ zły charakter _.

- _ Żałuję moich wypowiedzi na temat pana Bartoszewskiego, które w Polsce i Niemczech wywołały tyle poruszenia i wycofuję je _ - oświadczyła Steinbach w rozmowie z gazetą _ Bild am Sonntag _. Cały wywiad ukaże się w niedzielę.

Swój atak na Bartoszewskiego tłumaczyła spiętrzonymi emocjami. - _ Często pytano mnie w minionych latach, dlaczego nie bronię się przed jego atakami. Fakt, że Bartoszewski szczególnie wiele wycierpiał z rąk narodowych socjalistów i jego dorobek dla stosunków polsko-niemieckich pomogły mi to wszystko znosić. W zeszłym tygodniu uszło to ze mnie - raczej mimo woli. Stało się tak z wielu powodów _ - powiedziała.

bEgeOWhz

Oceniła jednocześnie, że Bartoszewski mógłby przemyśleć swoje zachowanie. - _ Z drugiej strony chciałabym, aby Władysław Bartoszewski spokojnie przemyślał sobie to wszystko, co w minionych latach powiedział na mój temat _ - dodała.

Od czwartkowej wypowiedzi Eriki Steinbach na temat Bartoszewskiego zdystansowała się niemiecka chadecja, w tym kanclerz Angela Merkel, a także szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle. Z kolei opozycja ostro skrytykowała szefową BdV. Socjaldemokratyczny premier Nadrenii-Palatynatu Kurt Beck zażądał, by złożyła ona mandat poselski.

bEgeOWia
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)