Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eta
05.09.2010 13:52

ETA ogłasza zawieszenie broni

Separatystyczna organizacja baskijska nagranie z oświadczeniem przekazała BBC.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Separatystyczna organizacja baskijska nagranie z oświadczeniem przekazała brytyjskiej telewizji BBC.

ETA oznajmiła, że _ nie będzie już prowadzić działań zbrojnych _ w ramach swej kampanii na rzecz niepodległości Kraju Basków. Powołując się na nagranie otrzymane na _ wyłączność _ BBC dodaje, że ETA twierdzi, iż podjęła taką decyzję kilka miesięcy temu, _ aby uruchomić proces demokratyczny _.

Na nagraniu przekazanym BBC widać trzech zamaskowanych mężczyzn. BBC dodaje, że nie jest jasne, czy zawieszenie broni jest wprowadzane na stałe.

ETA ogłosiła już zawieszenie broni w 2006 roku, ale w ciągu kilku miesięcy powróciła do przemocy.
Powstała pod koniec lat 50. XX wieku ETA (Euskadi Ta Askatasuna - Kraj Basków i Wolność) walczy o utworzenie niepodległego państwa baskijskiego w rejonie północnej Hiszpanii i południowo-zachodniej Francji.

Formacji tej, figurującej na amerykańskiej i unijnej liście organizacji terrorystycznych, przypisuje się odpowiedzialność za śmierć ponad 825osób w zamachach terrorystycznych przeprowadzonych od końca lat 60.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t74945.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/we;francji;aresztowano;szefa;wojskowego;eta,14,0,593934.html) We Francji aresztowano "szefa wojskowego" ETA Zatrzymano także domniemanego sprawcę dwóch zamachów przypisywanych organizacji ETA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t47510.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eta;grozi;hiszpanii;powaznym;zamachem,76,0,571468.html) ETA grozi Hiszpanii poważnym zamachem Organizacja chce wykorzystać przewodnictwo Hiszpanii w Unii Europejskiej.
Tagi: eta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz