Notowania

euro 2012 w polsce
02.05.2012 12:22

Euro 2012 bez protestów - o to prosi Komorowski

"Najważniejszym punktem odniesienia powinno być dobro Rzeczypospolitej" - podkreślił prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bronisław Komorowski/CC/Flickr)

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował o przełożenie na późniejszy termin zapowiadanych na czas Euro 2012 manifestacji. _ - Najważniejszym punktem odniesienia powinno być dobro Rzeczypospolitej _ - podkreślił prezydent.

_ - Chciałem się zwrócić z serdecznym, gorącym apelem do wszystkich w Polsce o to, abyśmy - trochę wzorem starożytnych, którzy jednak szanowali zasadę pokoju olimpijskiego, trochę wzorem może rycerzy średniowiecznych, którzy stosowali zasadę (Pax et) Treuga Dei - Pokoju (i Rozejmu) Bożego w sytuacjach szczególnych - dostrzegli szczególność sytuacji w okresie Euro 2012 w naszym kraju _ - podkreślił prezydent.

Komorowski z apelem do wszystkich środowisk i osób w sprawie przełożenia demonstracji i marszów planowanych w okresie Euro 2012 zwrócił się podczas uroczystości podpisania nowelizacji ustawy wprowadzającej obowiązek umieszczania godła narodowego na strojach sportowców.

_ - Jeżeli chcemy, żeby to wielkie wydarzenie sportowe wiązało nas mocniej pozytywnymi przeżyciami, to warto przemyśleć, czy wszystkie - pewnie w znacznej mierze ważne racje, stojące za pomysłami na strajki, na demonstracje, manifestacje - po prostu przenieść na późniejszy okres _ - zaznaczył prezydent.

Jak przekonywał, _ najważniejszym powodem, punktem odniesienia powinno być dobro Rzeczypospolitej i marzenie, aby wielki wysiłek na rzecz Euro 2012 w Polsce nie został w wymiarze emocjonalnym, ale i organizacyjnym zmarnowany _.

_ - To od nas w znacznej mierze zależy, czy będzie dominował klimat przeżycia sportowego i wspólnoty narodowej, czy klimat rozgrywek politycznych _ - ocenił prezydent.

_ - Zwracam się jeszcze raz z serdecznym apelem o przemyślenie raz jeszcze decyzji, za którymi pewnie stoją różne, czasami i racjonalne przesłanki, ale niewątpliwie prowadzące do zmniejszenia szans na wspólnotowe przeżycie Euro 2012 w naszym kraju _ - podkreślił Komorowski.

Zdaniem prezydenta Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to _ niebywała szansa przeżycia wspólnotowego i urządzenia w Polsce, na rzecz Polski, wielkiego, pięknego wydarzenia sportowego, które jest jednocześnie dobrą promocją naszego kraju i naszego sportu _.

Możliwość demonstracji w okresie Euro2012 zapowiadali już m.in. taksówkarze, którym nie podobają się propozycje resortu sprawiedliwości dotyczące deregulacji zawodów. Manifestacji nie wykluczają też związkowcy, którzy sprzeciwiają się rządowemu pomysłowi podwyższenia wieku emerytalnego.

Zapowiadane są też kolejne protesty w związku z nieprzyznaniem przez KRRiT Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym.

Czytaj więcej o przygotowaniach do mistrzostw
Ta tragedia może zagrażać Euro 2012 Wydarzenia na Ukrainie budzą także niepokój Polski, ze względu na zbliżające się EURO 2012 - oświadczył Bronisław Komorowski.
Prezydent nalega: "Nie psujmy tego święta" Bronisław Komorowski przestrzegł, by nie psuć narodowego święta, jakim będzie Euro2012.
Chcą przenieść Euro 2012 z Ukrainy do Polski W Niemczech mnożą się głosy za takim rozwiązaniem. Wśród ewentualnych współgospodarzy mistrzostw Europy wymieniane są coraz częściej także Niemcy.
Tagi: euro 2012 w polsce, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz